100 Best Free and High Quality Linux Games

Najbolja lista besplatnih linux igara koju sam pronasao:

http://www.cahilig.n…ity-linux-games

Koje su se tebi od tih najviše svidele? To jest, koje si isprobao.

Moja preporuka, Urban terror i Xonotic pucačine…

Platforma: Teeworlds nešto nalik na legendrane WORMS-e samo mnogo zanimljivije, jer možete da se krećete skačete i igra se u multiplayer-u.

E da, Teeworlds ludilo, preterana igra, podseća me na Kirbija, mada je zanimljivije :slight_smile:

Što se tiće FPS multiplay igara, meni su nezanimljive. Više volim tako neke “opičene” :slight_smile:

Sa te liste i meni su se najvise svidele Urban Terror i Teeworlds.

Ovi Free Heroes II sa liste deluju veoooma zanimljivo. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

za zezanciju sa prijateljima a i uopste slatko preporucujem SuperTuxKart :slight_smile:

Nexuiz. Sjajna 3D pucačina u prvom licu.

Meni je još uvek nemoguće da prodjem ispod donje platforme. :connie_mykilroy: Dok god to ne uspem makar jednom prihvatam status noob.

A što se slajdera tiče, meni je uvek radio kako treba ? Još od verzije 0.5.nešto…

101 Most Fun Open Source Games and Apps:

http://www.datamation.com/open-source/101-most-fun-open-source-games-and-apps-1.html

Izašla DoTa 2 na steam-u, skini I gruvaj :wacko3:

woow :DD
e to je vec neki napredak :slight_smile:

Kao što je i bilo najavljeno DOTA 2 je puštena na linux platformu :wink:

na steam-u igram team fortres 2, sjajna pucacina, mada ne znam zasto niko ne pominje 0 A.D.
poceo sam da peglam i dotu 2, ali mi previse vremena oduzima, a 1 na 1 nije tako zabavna

Battle for Wesnoth.
Za klince osim Supertux Carta, odličan je TuxRacer. TuxMath.

Bila je pomenuta X puta ovde na forumu :wink:

ja bi preporucio na steamu dosta free2play igara za linux.
Dota 2, Dota 2 Test, Team Fortres 2, War Thunder, Robocraft itd.
Evo liste pa koga zanima nek baci pogled ovde. Ima zaista puno besplatnih igara za linux.

Tek sad videh da je ovo tema u kojoj nije pisano mesecima…
Bas me nesto hoce da ozivljavam stare teme.

Po meni dobra pucačina je PlanetSide2 koja bi uskoro trebala da dodje na Linux… inače je besplatna za Win.

Da odlicna je.

Pričali su da će extra srediti optimizaciju jer je u pojedinim trenutcima borbe igra trošila koliko god instaliranog RAM-a imate što je suludo bilo.

Kažu da će je srediti da će biti dovoljno 4gb umesto dosadašnjih 10.