Al' onaj ZorinOS propao? :D

Zadnje izdanje 11 temeljeno na 15.10 i posle toga stop. Na internetu uopste nema informacija sta se desava. Nema nove alphe bete RC-a nista bre nema. Pa se pitam sta je snjima. Hahaha :smiley: ako su propali to je zato sto vole Winrihuanu :slight_smile:

Zorin OS - Home

Definitivno su propali.

Na osnovu čega to tvrdiš, i u kom smislu su “propali”?*
Meni se naprotiv čini da im baš dobro ide, i drago mi je zbog toga :slight_smile:

Zorin OS was selected to replace Windows on the municipality’s 700 workstations

Pa nema novi relase vec 10 meseci…

Znači, po tebi je to neoboriv dokaz propasti Zorin OS-a? :smiley:

Ne znam koje si godište ali ja se sećam onog srećnog vremena kada su linux verzije distribucija (u to vreme svega 5-6) izlazile na godinu - godinu ipo dana…

Apsolutno razumem, ali to je Ubuntu, sramota je da je baziran na 14.04 verziji, a vec postoji 16.04.1…

P.S Zar je tesko da se na 16.04.1 doda AWN panel, ubaci njihova tema i dodaju Zorin apaleti vec desetak meseci…

Pardon, 6 od kada je izaso novi Ubuntu LTS, a njihov realase nema vec 10 meseci…

@Miki
Dinamika izlaska novih izdanja koju je prvi uspostavio Ubuntu, a mnogi drugi prihvatli, na svakih 6 meseci, evo već punu deceniju, apsolutno je nenormalna.
Rezultat su brljiva izdanja, sa previše bagova i problema, koja ne odgovaraju nikome osim možda onma koji ih forsiraju i veštački izazivaju hajp.

NHF, ali…mlađani i neiskusni korisnici poput tebe zato i smatraju da je nešto “propalo” čim se ne galami u medijima o štancovanju izdanja na svakih par meseci.
Uostalom, svaka distribucija ima pravo na svoju dinamiku izlaska novih izdanja, koja ne mora da se uklapa sa tvojim viđenjem dinamike ostalih.

Apsolutno se slazem 1000% sa tekstom, zato samo i koristim LTS (yup, TRIOS nema LTS, ali on je uvek LTS :D) ali imati distro koji je baziran na pra pra prastarim paketima iz cetrneste godine za kucnu upotrebu… Na serveru je to standard, ali…

Kasne zato sto prave “Zorin Desktop environment, based on Gnome Shell”
yorin.png

Super! :slight_smile: Samo se pitam zasto nisu uzeli Cinnamon kao bazu, jer je slicniji njihovoj filozofiji…

P.S a i takodje ne shvatam sta fali kombinaciji Compiz + AWN + Nautilus

I Cinnamon je zasnovan na gnome shell… :slight_smile:

Pa da ali vec ima razvijen i klasican panel, i ikonice… Meni…

Sve to ima i gnome-shell…u classic verziji :slight_smile:

@Dragan Ne bih sada da sudim, jer neznam kako ce sve to ispasti, ali meni se klasican Zorin sa AWN+Compiz mnogo svidja.

What Has Happened To Zorin Linux? « Everyday Linux User