ALSA mixer podešavanje Input Source

ALSA mixer mi kao Input Source po bootovanju postavlja Line umesto Mic.

Ništa nisam podešavala, ne znam ni kako. Za sada u terminalu kucam

alsamixer

i u opcijama promenim Input Source ručno
http://www.dodaj.rs/f/31/L3/22iy8XEl/alsa-mic.png

Pomoć?

Imaš ikonicu pored sata sa zvučnikom. Desni klik pa podešavanja i tu možeš da postaviš koji ćeš ulaz koristiti, analog input ili analog microphone. Trebalo bi da i nakon restarta ostanu ista podešavanja.

O tome sam i pisala,

Screenshot_at_2012_01_31_06_07_45.jpg
image.jpg

ali mi ne daje nigde opciju koji mi je default input. I po restartu se vraća na Line bez obzira koliko puta ja postavila da bude Mic.
Koliko sam iščitala na Wiki i po netu, potrebna mi je skripta

.asoundrc

sa podešenjima za ALSU. Da li kliktala http://www.dodaj.rs/f/1/nU/3WkE9Vqu/picture-of-me-1.png ili u terminalu, svaki put ručno moram da izaberem Mic.

Kad izabereš u Alsa Mixer podešavanje koje ti odgovara za mikrofon, odradi ovo:

Otvori System->Preferences->Startup Applications

Add button

Daj mu ime koje ti hoćeš a za komandu upiši sledeće:

amixer cset iface=MIXER,name='Input Source',index=0 0

Resrartuj se.

Nije pomoglo. Input Source ostaje na Line. Pokušala sam nekoliko puta restart, i svaki put je Input Source ostao isti - Line.

@Blue, ne vidi se ništa na slikama koje kačite, pročitajte uputstvo za postavljenje slika: http://forum.mint-srbija.com/predlozi-pitanja-i-primedbe/otaae-ke-o-a-om/

Promenila sam slike, nadam se da se sada bolje vidi.

nisam se setio ranije da predlolizm da se instalira

sudo apt-get install gnome-alsamixer

meni je par puta resio problem sa zvukom…

to ti je isto to, samo graficki GUI

Hvala @gnome pokušaću, mada sam u međuvremenu uspela da sredim zvuk sa gstreamer-om.

[left]Да ли је ово што читам преточена конверзација са ИРЦа? Мислим да смо све ово једном прошли, ја сам послао који сви фајлови требају за пулсе. @Icy_blue се искључила, било је касно али ми је Стерео пренео да је проблем решен инсталацијом gstreamerа. Сад ја више не знам шта је сан а шта јава, ако се нешто штелује у gstreamer фајлу дај напишите да сви знамо. Стоји да је ИРЦ једноставнији за решавање проблема кад је фрка али која је онда сврха форума. Ок фрка решавамо проблем на ИРЦу али онда то треба сутра ставити на форум. Ја нисам а можда и јесам забележио линк шта све треба за пулсе, кад се то стави на форум остаје па се лакше нађе кад се решава сличан проблем. ;)[/left]

@dragan99

Jeste bila ovakva konverzacija na irc kanalu i problem jeste rešen. Gstreamer-tools je čini mi se korišćen da se popravi šta god se pobrkalo ali dok se sve rešilo bilo je mnogo kuckanja i isprobavanja pa niko više ne zna tačno ni kako se desilo da pobrljavi ni kako je na kraju sve rešeno. Gstreamer je najviše pomogao u rešavanju problema. S obzirom da je gstreamer-tools GUI alat, nije bilo potrebe podešavati u nekom fajlu.

Irc je tu da se problemi reše brže ako je moguće jer uvek nekog ima na kanalu. Slažem se da treba rešenje staviti i na forum ali kako je TAČNO rešeno niko ne znam pa ne može niko ni da tačno napiše :wink:

gstreamer-tools GUI alat

Желео би да знам како се покреће тај алат, имам инсталиран gstreamer-tools али кад гледам шта је инсталирано нешто не видим шта то треба да се срартује, пробао сам из терминала gstreamer-tools. Да није опет онај чувени фазон испала стартујеш нешто под неким именом иако га тако ниси инсталирао или не пише у инсталацији?

/usr/bin/gst-feedback-0.10 /usr/bin/gst-inspect-0.10 /usr/bin/gst-launch-0.10 /usr/bin/gst-typefind-0.10 /usr/bin/gst-xmlinspect-0.10 /usr/bin/gst-xmllaunch-0.10
Шта је од овога, то су извршни фајлови? Зар је потребно стално откривати топлу воду и рупу у саксији?

Ok i najbolji greše :wink:

Ali kad je instaliran taj paket tad je bilo moguće iz GUI pokrenuti mixer i uraditi neka podešavanja. To sam i ja kod mene instalirao.

Опет непрецизно, који миксер, тај који је већ постојао или неки други?
ALSA mixer?
gnome-alsamixer?
или савим нешто треће :slight_smile: :slight_smile: :wink:

Veruj mi da znam rekao bih ti. Problem i nije bio kod mene :wink:

Ja sam ovo dao kao neko resenje, jer sam imao slican problem, mint mi jednostavno zablokirao zvucnu karticu i resio sam instlacijom gnome-alsamixer i odstiklirao tamo neke od opcija koje su je blokirale, pa sam mislio da ce i pomoci u ovoj temi.
Nema veze to sa IRC i pricom o tome…
Znam da je instalirala gstreamer i resila problem…

Ja to uveke stavljam gnome-alsamixer :wink: Nego kako premotavam film a mrzi me da kopam logove, od Quassela sam izbrisao ali mislim da je problem gstreamer bio dva puta na IRC, mozda imam Déjà vu. Jednostavno me intesersuje resenje, da li je prog-lib gstreamer bio neispravna ili koji je vec djavo pravio pometnju. Kad se napise samo problem resen gstreamer-om onda ja lupam glavu a kako. :slight_smile: