alternativni metod integrisan na youtube

vrlo korisna stvar sa pregrst mogucnosti player-a i codec-a.

potreban je addon i skripta

ovo je sve za firefox, jer ovde radi iz dva klika. verujem da moze da se sve to uradi u chromium-u, ali meni nesto nije islo kao podmazano. no, moze dvajedan da isproba i napise uputstvo, zapravo, sve ovo je njegovo maslo :smiley:

addon za firefox se zove:

scriptish [ispeglana verzija greasmonkey addon-a]

link

scipt-a:

link

Ti reče da ti je prvi put rad sa skriptama, i gde ovo sad nađe odmah, ispeglanu verziju nepeglanog :smiley:

I stavi link do skripte a ne .js direktno to se često apdejtuje danas-sutra neće važiti ;).

Lepo kažeš ovako, isebarove skriptice

http://isebaro.com/?ln=en

viewtube sam probao i radi :wink:

http://userscripts.org/scripts/show/87011

pa. procitao sam kada sam instalirao addon. pise tamo sve. tako sam razumeo, da je isto sto i greasmonkey samo mozda ‘light’ verzija :smiley:

edit:

hajde, kada budes imao vise vremena, da, probas, da vidis kako radi sa chromium browser-om?

edit2:

ne znam gde je link od te skripte :blush:

Naravno nije tvoja graške grašak :connie_pumpkinsmile: , tako ljudi instaliraju i Mint Ubuntu, umeseto Debian jer im se napiše: dža bu here are uskršnji praznici :D. Frulice i zvončići :connie_cat_in_the_hat:

LOL dza bu here LOL!

Na ovoj strani jel ima dugme gde piše Install? http://userscripts.org/scripts/show/87011

nema. tu je samo klik za addon: ‘scriptish’

Ajd klikni na stranicu pa napravi screenshot. Nema gore desno Install ::slight_smile: ?

@0n3tw0

[ATTACH]1675.IPB[/ATTACH]

Dečko je talenat. A o čemu se uopšte radi… može neki detaljniji nfo za nas sa jeftinijim ulaznicama ?

A vidi se sada na skrinšotu. To! Smrt Adobeu, uaaa !

ono zeleno dugme gore desno! wow!

auuu…

decko je mega talenat! :stuck_out_tongue:

detalj ti je npr da mozes da koristis gomilu player-a npr [xine, mplayer, vlc itd…]
da definises bolje nego sto je to uradjeno u originalnoj verziji youtube hd definition ili low.
get video
± ekran je mnogo bolje uradjen nego u orig. verz. youtube.

probaj, nista te ne kosta.

Će da baci neko screenshot :connie_pumpkinsmile: koš :connie_cat_in_the_hat:

[ATTACH]1676.IPB[/ATTACH]

Pod Chrome je komplikovano, moraš za svaki video da klikneš još tri puta, dozvoliš ekstenziji da se izvrši… bla, bla, bla, ali možeš direktno sa njom da skineš video.

[ATTACH]1677.IPB[/ATTACH]

Ehe, ali može da se gasi i pali po potrebi.

Eve

[ATTACH]1678.IPB[/ATTACH]

[ATTACH]1679.IPB[/ATTACH]

Nije hteo da instalira onaj scriptish addon, pa sam umesto njega dodao majmunčeta :slight_smile:

@dvicac’ke

moram da priznam da su ti cudni fontovi - iskrzani. to sam jos primetio tamo gde kacite vas desktop kako izgleda. cudno…

evo moje screenshot:

screens.jpg

Nemoj se čudiš takav fazon je kod mene, non-antailazed a la Windows XP, ali ne tahoma nego verdana ;).

Kod mene vidiš piksele jel ali su oštri, a meni ovi novi fazoni od Viste na ovamo sve to zamrljano izgleda pa i kod tebe kako je i ne sviđa mi se :).

Sad si nadrljao… :smiley:

aha, znaci, ti si to namerno tako. ok

Namerno nego šta :chiffa: . Teško da kod mene ima nešto što neču :smiley:

Nego viewtube je super, čovek je održava cca 3 godine unazad, među prvima ih popravi kad nešto menjaju na sajtovima ;). U tom slučaju samo apdejtujete skriptu i gotova stvar :wink:

Ma nije namerno, nego ne ume da namesti fontove…vidiš da su tvoji mnogo bolji :smiley: