Android - uopštena diskusija

Meni se to ne desava, mozda mi se jednom ili dva puta desilo da se sam ugasio…ali eto nekad mi se desi da mi prekine kompletnu vezu sa telenorom…pojavi mi se X gore na ikoni gde je mreza prisutna…samo restart vadi stvar…

Znači ovi naši se izuvaljivali feleričnih telefona koliko ja vidim :slight_smile:

hmm imam ja nesto na tu temu ali na egn
ako oces mogu da postavim ali to je malo msm pocetni nivo…kako zasto i to ?

Postavi slobodno, nema veze što je početni nivo, nismo se mi rodili kao advance :slight_smile:

evo ovako kao sto sam jos pre hrista obeco da cu napisati o androidu evo poceteak…tj za nekog ne resiv slucaj a svi traze po netu gledam ja
ovako:
1.KAKO NAMESTITI MP3 AS RINGTONE NA ANDROID TELEFONU?
*Posto je to nedoumica za mnoge evo resenja:idite u my files>media(slova su nebitna,ako nemate to, napravite folder i nazovite ga media,Media,MEDIA,MeDiA, kak god :)>zatim u media creirajte folder audio (ponovo ako ga nemate …)>udjite u audio i kreirajte Ringtones(za zvono na telefonu),Notifications(za poruke).

*ubacite sada zeljeni mp3 u Ringtones komandom copy-paste.

*sad idite u my settings/settings( zavisi od phona do phona) pa ringtones pa u toj listi pored obicnih melodija trebalo bi da se nalazi mp3 koji ste ubacili predhodno u
my files>media>audio>ringtones

tolko za sada …

NAPOMENA:OVO RADI 100% ZA SVE SAMSUNG TELEFONE IMA VARIJACIJA OD TELEFONA DO TELEFONA ALI TO JE SUSTINA AKO IMATE NEKI PROBLEM PITAJTE OVDE ILI NA PM

Kako je to nedoumica? Samo pustis pesmu u playeru i ides dole na set as ringtone…

Tako je bar kod mene. Nista nemoram da pastujem i kopiram.

kod mene i mojih drugova nije tako koji fon imas?

mislim da to zavisi i od verzije androida

Jel neko uspeo da ubaci mađarski Gingerbread 2.3.x na Alcatel OT-990. Čuveni telenor onetouch. Vidim uradili su naši android forumaši custom rom od mađarskog ot-990 sa gingerbread-om. Ima li potrbe za tim ?

Alcatel One Touch 990. Znam da lako namestam melodiju… Samo pustim muziku u playeru i dole na levi klik imas set as ringtone… Ista fora je i na Samsung Galaxy modelima…probao da namestim drugaru i uspeo…

Pozdrav, (ponosni?) vlasnici android telefona…

Od nedavna i ja sam vlasnik istog, i vec polako uvidjam kolika je “sirina” ovog telefona za igrarije, i individualizaciju…

Moji prvi utisci su slicni kao i sa prvim linux-om(ubuntu 9.04), sa dodatnim (opravdanim?) strahovima vezanim za svoju privatnost(sto napominjem nije bio slucaj sa ubuntu 9.04), dakle predivna stvar za ucenje i stvaranje neceg totalno prilagodjenog sebi, ali NAJVECA zamerka kao i ubuntu-u je da je funkcionalnost uredjaja pri prvom pokretanju na jako niskom nivou, i da je neupotrebljiv u mnogim aspektima bez pristupa interneta.

dakle koji saveti su mi potrebni? pa poprilicno svi kojih bi se setili, da ih date kao nekom ko nije menjao telefon od nokia telefona sa monohromatskih displey-om xD

napominjem jos jednom zabrinutost za svoju privatnost, te sam odlucio da ne zelim na telefonu nikakve sinhronizacije, sa google nalogom, niti koriscenje google servisa…

prvi problem mi je bio instaliranje aplikacija, ali sam naisao na www.1mobile.com, i tako ja lepo skinem neki .apk file, pa ga prebacim na telefon, pa pogledam da li mi odgovara pristup podacima telefona pre instaliranja aplikacije, pa tek onda instaliram

npr bio sam zaprepasten kada sam skinuo neki sudoku, i pri instalaciji je trazio pristup sms i kontaktima telefona, pa sam odlucio da mi takva aplikacija ipak ne treba za ubijanje slobodnog vremena. mislim stvarno? sms i kontakti da bi igrao igricu?

npr interesuje me jer moguce recimo da koristim google market(sa nekim lefin nalogom), pa da skinem .apk na desktop, pa prebacim na telefon, pa instaliram?? ima li vajde instalirati aplikacije na takav nacin?

zatim, neku alternativu za google maps, i navigaciju, jer te servise ne mogu da koristim bez google naloga.

interesantno mi je recimo da pri kupovini telefona, bez dodatnih aplikacija, telefon u sebi za sada nema ni obican kalendar(dakle samo da vidim koji je datum, onako graficki, kao prikaz 30ak dana. nema ni stopericu, kao i jos dosta stvari koje je po default imala moja nokia monohromat xDD

hvala unapred na svim savetima, eto dosta poduze moji prvi utisci o telefonu

Drago mi je da si postao korisnik Android telefona. Androidi su daleko od svih telefona koje si dosad imao. jer ostali telefoni koriste Symbian i daleko su osiromašeni.
Tačno je da za onog ko se prvi put susreće sa androidom, da je teže dok ga ne upozna.
Ja ga imam već skoro godinu dana i oduševljen sam njim. Iz prostog razloga što ima daleko veću komfornost, upotrebu itd. Ali android je za ljude koji hoće nešto malo više od telefona. Ljudi kojima telefon služi samo za sms i pričanje, njima je android suvišan.

Ja imam Alcatel OT990 i extra sam zadovoljan sa telefonom. Pretvorio sam ga u malu multimedijalnu stanicu… prilagodio ga svojim potrebama…

Preko njega čitam stripove, čitam knjige u PDF, ubacio sam dopunski player sa podrškom za titlove, tako da mogu da gledam serije sa prevodom na njemu… Program ima i set kodeka, tako da bukvalno čita sve formate.
Dodao sam lossless player, da može da mi čita cue liste od flac i ape albuma koje imam…

Od čet programa dodao sam skype, msn, whatsapp itd…

Ono što androidu daje ono što drugi nemaju je mogućnost da sve što ti se ne dopada na telefonu, softverski možeš da izbaciš i promeniš… Ako ti se ne sviđa tastatura koja je trenutno na telefonu promeniš je…ako ti se ne sviđa softver za sms poruke promeniš…

Internet je naravno tu jako bitan, sve se vezuje za njega.
Play On Google preko koga skidamo aplikacije za android telefone je naravno jako bitan. Međutim dosta ljudi ima problem sa uslovima google. Meni lično ne smeta google, uvek možeš da napraviš neki bzv. nalog koji i ne koristiš samo da bi aktivirao market na telefonu.

Čudi me da nemaš kalendar na telefonu, Ja naprimer imam kalendar kad sam dobio telefon… Mada uvek možeš da instaliraš sve što ti je potrebno, kalendar, štopericu koju si spomenuo itd… Sve prema svojim potrebama…

Programe možeš da instaliraš tako kako si ti opisao, ali je to po meni teža varijanta…da skidaš apk, i da prebaciš na telefon i da instaliraš.

Ja na primer koristim playongoogle. Kad se ulogujem na sajt, google tačno zna koji telefon imam, proveri kompitabilnost softvera, ja kliknem da hoću taj i taj program da instaliram i sa sajta google šalje aplikaciju na telefon… Kreće prezimanje, a ubrzo i instalacija koja je automatizovana… Mislim da je ovo daleko bolje i brže nego da se cimaš i da to sve peške radiš…

Što se google map tiče moj ti je savet nabavi IGO program, to je odličan GPRS program sa glasovnim praćenjem na našem jeziku. Jednostavno se instalira, koristi… ja sam nabavio mapu Beograda, međutim kome treba može se nabaviti i sa mapom cele Srbije, CG, Bosne itd…

Symbian je odlican a posto imam prvi Android fon na svetu (HTC Tatoo) mogu da kazem da je jedini razlog zasto je Android pobedio

• kopiranje Linuxa umesto pravljenja svog OS-a i sjajna integracija svojih servisa u OS (Gmail, Gtalk, YouTube, GoogleMaps …) od prve verzij

Ja sam mnooogo voleo i cenio Gugl dok nisam shvatio:

1. Da su robot logotipi sjajno uradjeni, kao i reklame, ali nikako da vidim zenskog roze robota u praksi :slight_smile: Android je dobar simbol:
    masina nalik na coveka koja sluzi coveku, pa negde opisuje zelju da se OS mobilnog ucini “humanim” i “lakim”

a) Da Android uopste nije besplatan niti open source iako je 90% zasnovan na free i open source tehnologijama. U tom smislu za mene ima
status samo malo bolji od zaradjivanja na tudjem Linuxu tipa C-USA. U sustini licencu plati proizvodjac mobilnih (samo Nokija to nije ucinila,
niti ce jer pade u ruke Windowsa) ali se ona oslikava na cenu svakog telefona. Sustina je da su Android telefoni preskupi,
vadi ih samo lakoca upotrebe, ali tom logikom i iPhone je djaba. Svaki Symbian telefon jos od Nokia 7650 je mogao veci deo funkcija
Androida (surf, sinhronizacija, Java apps i sl.) a bilo je i teskih bagova (na Androidu ispod 2.x ne radi BTooth file transfer sto je unikatno)

:slight_smile: Da upravo kao sto je pomenuto telefon radi umesto korisnika ali na nacin da sam razmenjuje isuvise infornacija izmedju naloga i sa netom.
Sustinski Android fon bez neta je samoubistvo a kad upalite net … nema kraja skindaju i slanju cak i bez potrebe.

c) Posle verzije 2.x mi se cini da su naglo poceli da povecavaju verzije bez sustinskog opravdanja, osim da bi se opravdao novi, preskupi hardver

d) Ume tesko da se zakuca …

Bilo je i nekada telefona sa bas bas Linuxom ali ih niko nije primecivao …

(pre svega Motorola i Samsung, a ja se secam i nekih QWERTY Linux Nokia)
http://www.linuxfordevices.com/c/a/Linux-For-Devices-Articles/Linux-Mobile-Phones/
http://www.linuxjournal.com/content/oh-nokia-we-loved-you-so

Pa hvala, na odgovorima, i dalje imam poteskoca sa manual download .apk file-ova, bas su to mnogo izmonopolisali, recimo ni bedni firefox ne moze da se skine bez google play-a, a nije samo to problem, vec traze povezivanje hardware-a i software-a!!
znaci postoji varijanta da skinem .apk, preko neke ekstenzije za chrome, ali je to pravi uzas, pored nekog laznog mail naloga, moram i da navedem DEVICE ID, sto gubi poentu, i nemoguce je ostati anoniman, cudi me da je lisica pristala na takve uslove.

Verujem da sve to radi, a sada mali shok …

Barem na Android 1.x … odete u mp3 plejer, ucitate pesmu i medju opcijama odaberete SET AS RINGTONE

@sreten

I ja imam dotični 0T-990. Da li si primetio da često imaš eho kada razgovaraš sa nekim ? Ili je to kod mene slučaj. Baš često.

@shimmy

Donekle razumem tvoju želju za privatnost. Ako smem da ti dam jedan savet. Opusti se i uživaj. Napravi G nalog i udri po aplikacijama. Zaboravi na uslove korišćenja i zahteve aplikacija tipa nadzire sve poruke u tel., gleda ti imenik,… i ostalo.

@drinx to opusti se i uzivaj bas i ne pije vodu, nasao sam site www.1mobile.com sa koga mogu da se preuzmu svi .apk file-ovi, bez ikakve registracije, ili bilo cega

@Sreten hmm, pa od kalendara, jedino sam primetio ikonicu u glavnom meniju, gde pise calendar, ali kad kliknem, trazi mi account za google cal, ili neku outlook varijantu, nemam nikakav “offline” kalendar, ako se razumemo, valjda cu morati da skinem

@shimmy

Pa i kada skineš .apk sa tog sajta, moraš da dovršiš instalaciju na tel. te ona kaže pod kojim ulovima može da se instalira. A kada bi imao neki G nalog, i dođeš do predinstalacione faze sa G Play, i odabereš šta hoćeš a šta nećeš da instaliraš.

Koji imaš tel ?

@drinx telefon je LG optimus L3 E400, bas mi je interesantno sve ovo sa pametnim telefonima, zapravo, nadam se da ce moci da se uklopi u neki custom ROM, tipa cyanogen(mod).

e pa jedno je to da ja odlucim da li cu da instaliram aplikaciju i da li cu dozvoliti pristup informacijama, a drugo je to sto on lepo prisabaci google nalog, pa poveze informacije kretanja.

ok, po meni je cela prica kao i sa desktop racunarima, znaci ili verujes nekoj aplikaciji da nece prikupljati tvoje privatne podatke, kao recimo browser, ili sta vec…a drugo mi je mali prenosivi uredjaj, koji nosim svuda sa sobom…

to mi dodje kao da su me chipovali, i to da kazemo “dobrovoljno”

^^ Odličan je tel, ako mene pitaš ja ništa ne bih dirao, custom ROM i ostale igrarije, ako nešto krene po zlu, samo ćeš se nervirati, kao ja kada sam brikovao tel. , igrajući se sa ROM -om.

A to za čipovanje, svaka diskusija je suvišna. Odnosno, ubaciš sim karticu u tel, i to je dovoljno, ništa drugo ne treba, ko hoće nešto da zna o tebi ili meni, doznaće nekako.