Automatsko pokretanje programa

Kada mi se butuje linux imam podešeno da mi se otvaraju razni programi. Neki su po difoltu a neke sam ja dodao poput Skypa i Deluga, a uskoro ću staviti i Thunderbird. Problem je što mi je kompjuter jako usporen kada ga butujem. Bukvalno treba da čekam minut kad se pojavi desktop da se ne bi zapucavalo sve.

Znam da kada bi pogasio Skype i Delug da mi se ne otvaraju automatski da bi radio komp kao i pre, mada meni je bitno da ih pokrenem svaki put ali ne istog momenta kada se butuje.
Mislio sam da bi problem rešio time kada bih podesio da se Skype pokreće minut nakon butovanja a Deluge nakon 2 minuta a Thunderburd da se otvara odamh.

Zna li neko kako ovo da uradim? Nisam vičan terminalu, znam da kucam šta mi neko kaže. :smiley:

Da ubaciš aplikaciju u startup znaš kako, jel da ?

E u tom delu gde ubacuješ programe u startup, kada selektuješ željenu aplikaciju omogući desno da klikneš na Edit
kod mene na KDE je Properties, suština je ista, mora se editovati polje Command:

recimo ako je Command

da odložiš podizanje tog programa kucaš

sleep 120s;skype

dakle Skype " spava " 120 sek. po logovanju, i onda se startuje. Izražavamo se u sekundama, pa koliko god želiš da odložiš ti upiši.

[ATTACH]1479.IPB[/ATTACH]

kao na mom primeru gde sam odložio start tvtime za 120 sek. tj. 2min.

Na žalost ne radi to što si rekao. Ukucao sam i za Deluge i za Skype kod koji si dao ali ne pokreće programe.

Ukucaj:

bash -c "sleep 60s;skype"

Ili koliko vec treba sekundi

E ovo radi! Hvali ljudi.

Slučaj rešen.