BCM43142 - wireless

Nedavno sam skinuo trios eudev i startuje normalno u live, ali kao i svaki debianoid nema automatsku podrsku za bcm43142 i wireless. Najgore mi sto sad ne mogu da pisem sa triosa i kucam u komandu liniju i dam vam podatke. Ali jel moze ovako na slepo, da osposobimo wireless. Ja sam na debianu jessie resio ovako:

wl - Debian Wiki

samo sam pratio uputstvo i wireless je proradio, jel mogu to da primenim, ili sta? Hvala unapred na pomoci.

Možeš naravno…baza za TRIOS je upravo jessie
EDIT:
TRIOS source lista već sadrži sve što je potrebno, pa nema potrebe da dodaješ bilo šta u nju…

e kul. onda da se bacim na posao :slight_smile:

@maxbord
:up:
Ako se zaglaviš negde viči, pa da pomažemo :slight_smile:

e ovako, instalirao sam trios preko flasha trios eudev, ali u biosu mi nije bio podesen uefi nego legacy, i sad nece da mi podigne trios bez flasha, kad ubacim flash onda mi da da biram, tako nesto, cini mi se sad cu da probam ponovo.

e sad ne znam, mozda je grub instalirao na flash, nemam iskustva sa efi, mogu ponovo da instaliram, a ?

Kod mnogih debian sistem taj drajver je jednostavno isključen samo ga treba uključiti. Na Mintu i Ubuntu isto ima problema, ali je samo fora treba otiči u podešavanja i štilirati ga i to je sve…
Probaj, možda ti uspe i u Triosu.

@maxbord
Možeš da instaliraš ponovo, nije tu problem…jedino me buni to što kažeš da si instalirao grub na usb disk?
Usput…ako je bios legacy, a ne uefi, trebalo bi da ti se uopšte ne pojavljuje uefi opcija (esp particija) kod instalacije

pa nije se pojavljivala, posle sam stavio na uefi. Sta da radim?

Izgledalo je previse lako pa sam se zaneo. Negde sam pogresio. Stavicu sad na uefi i ponovo pa da vidimo.

Ok, sad razumem zašto ti traži USB…refind prepoznaje uefi, i preko refind može direktno svaki kernel da se podigne, pa i onaj koji nije u uefi modu instaliran
Ako imaš UEFI bios, aktiviraj ga, i pokreni instalaciju ponovo…

Inace trios image writer radi mnogo sporije od dd komande, ili mi fleska nesto brljava ili ne znam sta je :confused:

nisam uspeo, a nemam vremena opet isto se desava trazi mi flesku, ali sam primetio da mi u instalaciji preskocilo korak za instalaciju gruba u mbr. jednostavno samo je sistem preleteo preko te opcije. moram da se vratim na xenial pa videcemo, da posle nisam imao ni zicani internet i sa harda i sa flasha ne moze da odredi dhcp adresu.

Kod instalacije u uefi modu, grub se instalira u /boot folder na esp particiji…nema ponuđenog izbora gde će da se instalira grub
Screenshot - 03202016 - 12:16:41 PM.png

ne mogu za sad, nemam zivci, drugi put :slight_smile: