BlackBerry

RIM bi krajem ovog meseca trebao da predstavi BlackBerry Z10 smartphone koji će pokretati BlackBerry 10 operativni sistem, a od starijih modela te kompanije razlikovaće se pre svega po tome što će imati touchscreen ekran, bez kvalitetne tastature koja je proslavila BlackBerry telefone.

Kako se bliži 30. januar, tako je sve više informacija, a sada nam dolazi i video u trajanju od čak sedam ipo minuta koji prikazuje uređaj i operativni sistem do detalja, a delo je austrijske publikacije Telekom-Presse.

http://www.itvesti.info/2013/01/blackberry-z10-na-videu.html

http://www.youtube.com/watch?v=lRw32eVaTlo&feature=player_embedded

Al’ mi nekako (na moju ogromnu zalos’) izgleda kao original kopija iShit 5… :frowning:
I celokupan izgled, i pozicija kamere (sociva), i komplet dizajn…

Taj je moj, čekam samo da se pojavi u prodavnicama. :slight_smile:

@rapha
licno misljenje - koja ce mu biti cena? :smiley:
Mislis da ce biti u rangu iShita ili pak nesto pristupacniji?

Lično mislim da je lep i da lepo izgleda i leži u ruci. Sjajan veliki pregledan ekran ogromne rezolucije…

…i dalje ću kupovati Blackberry sa fizičkom tastaturom… navika je čudo!

@spiki

Ne znam koliko je iShit ali ovaj BB će biti negde oko 600-700€ po mojoj proceni.

@vladimir

Pa imamo jedan sa fizičkom tastaturom ali je na izdisaju pa smo naručili onaj lepi 9900. :wink: Jedan za poziranje a drugi za posao… :smiley:

I iShit je nesto oko 700 evropljana cini mi se… znaci, full paket (“i miris i ukus” - i izgled i cena)…

Šuška se na CrackBerry da će koštati 500 funti :frowning:

LOL… nisam do sad koristio BB ali ovaj ne deluje loše… (msm kad ga poredim sa prethodnicima :D)

Ubiće ih Apple s patentima, neodoljivo podseća na iP5

…sto mu dodje oko 600 evropljana… :frowning:

@EDIT
Rekoh ja da su twinsi :smiley:

Pa da, to mu dođe oko 600-700€. Mislim da je iPhone malo skuplji. Moj kum je dao neotpakovan Galaxy S3 i 350€ za novi iPhone 5.

mnoooogo brate, pa za 500[font=Ubuntu][size=3]€ [size=4]je mogao da nadje iP5 “na crno” (i ovako ne verujem da ga je u Srbistanu nabavio legalnim putem?)…[/size][/size][/font]

Ček, što se mučiš sa konvertovanjem, samo ukucaš na Google-u :smiley: ima i on kalkulator
Ovo za BB su najavljivali neko vreme pa se sad pojavilo „nešto“

Mogao je da da na sve to još 100-150€ tom od koga je kupovoa čisto da mu se nađe ::slight_smile:

Moje subjektivno mišljenje jeste da ni taj S3 niti IP5 ne vrede tih novaca i da su cene nerealno ne visoke, nego previsoke. Bila je informacija da proizvodnja S2 košta 33$ dok je proizvodnja za IP5 koštaja jedva 42$ po komadu. Dakle toliko koštaju delovi u veleprodaji da se u fabrici sklopi telefon, ili još prostije rečeno toliko košta fabriku da sklopi jedan Iphone ili jedan Galaxy.

Prosečan telefon u današnje vreme nebi trebao niti smeo da košta više od 250-300€ i to je plafon cena. Što kaže jedan drugar, Iz godinu u godinu imam sve skuplji i skuplji alarm.

Ali dobro dok ima ovaca mašinica će da radi :12:

@spiki

Jbš ga, to je bilo pre dva meseca, iP5 nov, tek se praktično pojavio… Možda je sada malo pala cena, ne znam, ali tada je bilo toliko. Da je mnogo, mnogo je sigurno. :slight_smile: U svakom slučaju, tada je to bila cena jer je proveravao kod nekoliko njih.

@vladimir

Naravno da su previsoke. Ali realno, zašto i da ne budu kada pri izlasku bilo kojeg novog iShit-a imaš kilometarske redove ispred prodavnica. To je nenormalno, to je histerija. Što se mog kuma tiče, čovek je promašen slučaj. :smiley: Sve što Apple izbaci mora biti njegovo. :slight_smile: Kada izađe novi iP i da mu kažeš daj mi tvoj auto u zamenu, verujem da bi dugo razmišljao. Jeo bi se kao mlad mesec. Bolest je to… Kada izađe, ne sme proći više od mesec dana a da ga ne poseduje. :slight_smile:

Crno brate! :slight_smile:
Jeste RIM stalno drzao cenu “u nebesima” (za nase pojmove i plate), ali za razliku od Kosookog S3 koji tera ICS (cini mi se), znam da RIM nikad nisi morao da restartujes, dok je to sa Androidom skoro po obavezno… iShitove necu ni da komentarisem, mislim da vrede 5% svoje cene, ostalo sto placas je brend i prestiz…
Kad uporedis sa nekim drugi hardverom (1.2GHz Dual, 1GB RAM, 8MP kamera, nema card slot al’ ima interne 16GB (npr.), jedina razlika je triple-core graficka!!! - kome to jos treba na telefonu!?!?!?) vidis da si ustvari kupio jedan malo bolji Alcatel za nepotrebnom grafickom i platio kao 5 tih istih Alcatela.
S druge strane imas Z10 koji ima 1,5GHz procesor, 2GB RAMa, veci displej i bolju rezoluciju, cak i jacu sekundarnu kameru (jel to koristi vise od 1% korisnika?) i kostace GARANT 150-200 evropljana manje… Ko je tu lud? :smiley:

Zato ce RIM uvek imati moj glas (iako nikad nisam imao dovoljno “vremena” (a vreme je…? :smiley: ) da sebi priustim jedan, nadam se da ce sad opasti potraznja za qwerty verzijama, pa cu uleteti jedan :wink: ), a iShitove ne mogu organski da podnesem, narocito posle one parnice sa Kosookim po principu “kadija te tuzi, kadija ti sudi”…

Kanadski RIM (Research In Motion), kompanija koja stoji iza BlackBerry platforme, najavila je mogućnost povlačenja jednog od najtežih strateških poteza u istoriji kompanije, a radi se o prodaji njihovih proizvodnih pogona.

Naime, u intervjuu za nemački Die Welt, CEO RIM-a Thorsten Heins izjavio je kako je ta opcija još otvorena, i da se radi o izlaznoj strategiji u slučaju da kompanija nastavi sa njihovom u poslednje vreme, silaznom finansijskom putanjom.

Naravno, sve zavisi od njihove nadolazeće BlackBerry 10 platforme, a Heins je uvjeren u njene pozitivne rezultate. Također, i dobar odziv developera i veliki broj aplikacija koje su spremne govore da bi se BlackBerry konačno mogao početi vraćati na stare staze, a mnogo toga će biti jasnije nakon 30. januara kada je zakazano i zavnično lansiranje.

http://www.itvesti.info/2013/01/ako-blackberry-10-bude-neuspesan-rim-ce.html

Novinarska patka kao i prošle godine u ovo vreme kada je bila priča da će kroz 10-15 dana RIM da bankoritra…

Da, kao da se ciljano ide protiv BB-a. Ne mislim da će BB 10 doživeti neki preveliki uspeh. Jednostavno, to je platforma koja ima svoju ciljnu grupu koja je mala ali veoma odana. Da će doneti boljitak-sigurno da hoće.

Stiglo i do domaćih medija … :wink:

http://www.blic.rs/IT/365296/Veliki-povratak-Blekberija-Dva-nova-modela-sa-novim-operativnim-sistemom