Blank Screen

Iako sam iskljucio screensaver i power manager posle nekoliko minuta mi se ukljucuje blank screen…pokusao sam da iskljucim power manager i screensaver iz startup programa ali opet isto,inace Linux Mint 17 Mate.

Ako sam dobro razumeo, zacrni se ako ga ne diraš, kao powersaving?
Probaj:

xset -dpms; xset s off
kao privremeno rešenje, ako hoćeš da gledaš film ili nešto, a da ti ne pocrni svakih nekoliko minuta.

Ako se zacrni dok radiš nešto, onda pojma nemam.

ta komanda resava problem, ali kako da stavim da je stavim u startup ?

Probaj ovako:

Napravis ~/powersave fajl. Pa pasteuj unutra:

#!/bin/sh
xset -dpms; xset s off
exit

Sacuvaj, otvoru tu terminal, pa opali:

chmod +x ./powersave

sudo mv ./powersave /usr/bin

Nakon toga napravi novi startup unos u Control Center/Startup applications ( ako koristis Mate jos uvek ), gde “Command” treba da ti bude “powersave”
To bi trebalo da bude to. :smile:

Reseno , hvala :smiley:

xset komanda je odlicna za ovo o cemu pricas. iskreno, mene je ovo smaralo jer sam uvek koristio sve samo ne xset komandu, koja je btw najbrza/jednostavna. na ovoj adresi mozes takodje da nadjes jos korisnih opcija, a vezane su za xset komandu.

arch wiki display power manager

nemoj da te buni sto je arch u pitanju.

Pa tu sam i ja našao odgovor koji sam ovde postavio. I inače da znate, 99% stvari na ArchWiki-ju su primenljive na sve distribucije GNU/Linux-a, a potpuno je zadivljujuća količina korisnih odgovora koji tamo mogu da se nađu. Svakom korisniku GNU/Linux-a treba u bookmarks da stoji wiki.archlinux.org. Sve što ne štima u vezi sa slobodnim softverom na GNU/Linux-u, ako postoji rešenje, skoro sigurno je tamo :slight_smile:

U stvari i ne samo sa slobodnim. Par grdnih problema sa skajpom sam odande rešio :phil_32:
ArchWiki je po mom mišljenju suvo zlato. Prosto ne mogu da ga nahvalim dovoljno. ŽIVEO ARCH WIKI! :clapping:

^
aha, ok.