Browsers

I evo sada, ne pada mi na pamet više da kupujem desktop računare i velike, jake, laptopove, već isključivo nešto malo, prenosivo, lagano, za obične svakodnevne poslove. Za plažu, za pod mišku… Takvi uređaji ne dolaze sa dve tone rama več uglavnom sa 2 GB recimo. Kako ja da koristim browser koji sisa 2 GB rama kada ja imam toliko ukupno? Sisam mu ga mami baš… A divan netbuk, ciklama boje sa leptirićem od cirkona. Eto pa, up your ass rapho brate.

:rofl:…jel admini podležu alko-testu?:smiley:

Davno sam imao slican problem sa Operom samo sto umesto Flash-a nije sljakao HTML5
HTML5 (H.264) i Opera | FOSS | Free and Opensource Serbia

@Ladislav

Što bre brate? Nikada trezniji nisam bio. Mada, već je 16h. :smiley:

…šta znam brate, tema mi ne deluje tako inspirativno,za onoliko nadahnuće pera :smiley:

Što si skroman jbt :smiley:

Screenshot.png
Vratiću se problemu Opera 36.0+ flash.

Posle instalacije Ubuntu 15.10 i apdejta,
instalirao sam ubuntu-restricted-extras. Tako su umesto flashplugin-installer-a instalirani
adobe-flashplugin i adobe-flash properties-gtk.

Zatim sam instalirao chromium-browser i pepperflashplugin-nonfree i proverio da li radi flash u Chromium-u: radi!

Posle sam instalirao Operu i proverio da li je i tu sve u redu, i dobio da jeste!

Midori mi je trenutno instaliran i pokazao se kao najbolji po pitanju brzine (malo je reći da leti), ali što se tiče celokupnog iskustva i dalje ništa nije zamenilo Chromium.

Midori još uvek ne podržava 256bitnu enkripciju, zbog čega neke sajtove ne može da otvori ili prikaže dobro. Inače brz je i ne troši mnogo memorije.

Midori je da se ne lažemo dobar samo za izbegavanje… Kad njega vidim, prosto mi se plače. :smiley:

@Joce Na elementaryOS lepo izgleda. Jeste kao rudimentaran, ali služi svrsi. Meni se povraća kad treba da radim nešto u Firefox-u, tromiji browser u životu nisam video.

Može biti brate, ali zato na 99% drugih Linux distribucija Midori radi očajno… :slight_smile: Nažalost, Chrome/Chromium je za Linux trenutno najbolji… Sad je se doduše pojavio i onaj Vivaldi, koji dosta obećava, ali nije još uvek ni blizu Chrome-a/Chromium-a. :slight_smile: Videćemo šta će biti u nekoj doglednoj budućnosti, možda dotični Vivaldi “prešiša” Chrome/Chromium u svakom pogledu, može i to vrlo lako da se dogodi. :slight_smile:

Sve sto ima veze sa google ja izbegavam, pa tako i chrome/chromium… Pre par meseci sam procitao da su u chromium imali neki malware ili sta vec, direktno ubacen od google-a, potom je na google usledila promena onih prava “ono sto dosadjuje redovno i mora da se isklika DALJE DALJE SLAZEM SE”… od tad sam zavrsio sa google pretragom i svim programima od njih. cak sam i koriscenje youtube sveo na minimum [samo kad moram]…
Koristim Firefox, a kad sam na OSX cesto koristim Safari, kad Firefox ne odradjuje posao kako bih ja hteo :frowning:

U open source brauzer strpali malware? I niko nije to primetio? Ne da je smešno nego je žalosno koliko pojedini novinari danas lupetaju.

Novinarstvo je časna profesija…lupetanje na internetu je moderna zabava :smiley:

Ne kazem da sam 100% siguran u to, ima sumnje u tome, ali ipak znajuci sta se sve menja u google politici, tako ne sumnjam u postojanje necega slicnom. Sa firefox sam zadovoljan prilicno, iceweasel na trios je takodje zadovoljavajuci [barem za mene]. Da li je neki novinar lupio ili ne, to ne znam

Pazi, to bi bilo kao da neko objavi vest kako je u Linux kernel dodat backdoor, a razvija ga preko 4000 ljudi. Aj da je Chrome u pitanju, ali open-source softver kao što je Chromium… Čisto sumnjam u to.

Ja poceo na poslu, na Winu, da koristim Vivaldi i za sada se dobro drzi.

Da, moguce da je chrome u pitanju. Zaboravio sam tacnu informaciju, zato se ogradjujem kad kazem da nisam 100% siguran o cemu je bila rec. Ali nesto jeste bilo i to je bio poslednji razlog da izbacim google iz licne upotrebe. Duckduckgo i firefox mi odradjuju posao bas onako kako mi odgovara, ne trazim bolje za sada.

Vivaldi je zaista dobar, međutim, braćo mila, treba mu dva sata da se preuzme… Prolupati od čekanja. :smiley: Valjda će to srediti u nekoj doglednoj budućnosti. :slight_smile: