CD Drive - boot problem

Evo ovako:kada ubacim CD u CD Drive a na njemu je Linux Mint(nareza ISO kao Image) i stoji samo crn ekran a posle toga podigne moj standardni Linux Mint…desavalo se da podigne nekim nebeskim cudom sa CD-a Linux ali posle jedno 5-6 s izbaci error i kaze:
,CD is not in CD Drive,

Pokusavo sam vise puta da rezem i da probam da butujem razlicite distribucije Linux-a ali jednostavno nece …ali svi ti CD-ovi rade na kompu moga brata…
Nabacio bi ja to na flesh ,kao sto sam ranije radio,ali em sam jedan zasejao na SPENS-u :)) , a drugi crko :@…

Ne znam da li je to problem do CD Drive-a ili BIOS-a(namestio sam u BIOS-u na boot priority da bude prvo cd/dvd)

Ja nez sta je problem ali evo jos jedne mozda korisne informacije a to je da kada sam na mom Linux Mint-u kada ubacim CD sa nekim podacima sve normalno ucita i kopira a dokazano od malopre prilozenog da oce i da reze CD-ove cim sve to narezano radi kod mog brata…

I da ne zaboravim ranije sam bio instalirao LINUX i wondows preko CD Drive-a i sve je radilo ok mada od poslednje reinstalacije ne ide bas :@

masina: ASUS K50IN ,system:Linux Mint 13(cinnamon)

HELP! :wink: :))

Imao sam jedan takav drajv sa sporom inicijalizacijom, simptomi isti… Rešenje - u biosu sam nameštao da ide isključivo na CD (znači ništa drugo da nema kao boot device) drajv i iz par puta uspevao je boot.

hehe gari fala puno radi ko zmaj :)) :)) :wink: