Cinnamon ne izgleda kako ocekujem

Pozdrav za forumase.
Iako vec duze vrijeme koristim Ubuntu i krace Knoppix sa Mintom sa naisao na jedan veliki problem. Pitanje koje imam je vjerovatno glupo ali ja ne vidim gdje gresim.
Odlucio sam da isprobam Mint 13, prvo na VirtualBoxu. Ali ono sto sam dobio kada sam ga pokrenuo ne lici na ono sto sam vidio na internetu. U pitanju je Cinnamon DE, i jasno sam to oznacio prilikom login-a.
24fbc4i.jpg

ali ja sam ocekivao nesto ovako: link
Razlika je ocigledna. Ali zasto nije onako kao sam ocekivao?
A sta je sa Mint Gnome Shell Extenssions? Mislio sam da ce tako izgledati novi Mint. Inace kako da dobijem taj DE?
Hvala.

Pozdrav i dobrodošao na forum :slight_smile:

To što ti koristiš je Mate a ne Cimet okruženje. (verovatno si slučajno skinuo Linux Mint 13 Maya Mate umesto Cinnamon)

Da instaliraš Cimet otvori terminal i kucaj sledeće: (ima ~80mb…)

sudo apt-get install cinnamon

Kao sto Vladimir kaze, instaliraj cinnamon, ja sam pre da ga ponovo skines sa zvanicnog sajta i instaliras nego da skidas samo okruzenje.

Kad to uradis preko terminala pokreses cinnamon-settings radi tweakovanja izgleda.

cinnamon-settings

Preko njega dobijas onaj panel za tweakovanje koji se vidi na linku koji si postavio.

Znaci fresh install, ovog puta skini cinnamon, ne mate…

Ја ипак мислим да нисам погријешио.
Ево погледајте ове две слике, рећи ће вам све
dpvedh.jpg
2w54jf9.jpg

A зар МАТЕ не би требао да изгледа овако: http://distrowatch.com/images/screenshots/mint-12-mate.png
Ја у сваком случају немам овакав фини мени. А то је оно што желим. Ја имам овај једноставни и глупи мени.
А шта требам урадити да добијем MGSE? И да ли неко од вас то користи и каква су ваша мишљења и искуства?

ОК успио сам. Изгледа да постоји неки баг. Коју год опцију да изаберем добијем овај (ваљда је то Гноме класик) изглед. Ево шта сам урадио:
cinnamon --replace
Добио сам оно што желим, али се надам да ако се одлучим за инсталацију на диск такве грешке неће догађати.

Ja sam se sad tek setio da si ti instalirao to u Virtuali… to se događa kada se instalira u virtuali onda mora da ide cinnamon --replace kao što si uradio.

Linux Mint sam do sada instalirao odprilike 300-400 puta na mnogo računara, nigde nije bio ovaj problem koji ti imaš kada se radi normalna instalacija na HDD-u.

Нешто друго је у питању, виртуелне макине имају и виртуелне графичке које су обично у старту минималне. Када се нормално инсталира, прича је сасвим другачија. Ако хоћеш да и у виртуелној макини има прави цимет изглед, само у подешавањима те макине укључи бар 3D Acceleration и наравно, додели јој довољно меморије. Нема потребе за неким реинсталацијама.

Da, zaboravio sam 3D acceleration. Ali posto nisam do sada imao iskustva sa mintom, osim sa jedim prije nekih 5 godina nisam znao u cemu je problem.
Hvala na pomoci
Koristi li neko MInt Gnome Shell Extensions. Kakava su vasa iskutva sa tim? Kako da to instaliram? I Da li je moguce ukljuciti Desktop Cube i Wobbly WIndows u Cinnamonu i MGSE?

Ekstenzije kao što su dodaci za Compiz, za sada rade samo po Mate okruženjem, Cinnamon ima svoju paletu efekata, i kada se uključi compiz pod Cimetom dolazi do nekompatabilnosti, uglavnom ne radi Compiz pod Cimetom.

Ja bih hteo da se ispravim za prvi post, nije u pitanju Mate već Gnome Classic - nisi uključi grafički akselerator u VB-u i Mint ti je odmah dodelio okruženje koje može da radi i bez grafičkog čipa za ubrzanje, obzirom da za komforan i udoban rad u Cimet treba neki prosečan računar, na slabijim računarima to neće raditi kako treba.

Compiz za sada nije podrzan u Cinnamonu, ako te ne mrzi pogledaj Mint 13 XFCE verziju. Tu radi lepo. Sto se tice Gnome Shell-a, nisam gubio vreme na to.