Cinnamon

Cinnamon

http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets

http://img7.imagebanana.com/img/43utsbo3/thumb/Selection_003.png

Слетела је верзија Цимета 1.3. Имао сам два панела, сада је дољњи панел бескористан. Десктоп иконица сад је у горњем панелу, пребацивање из једне радне површине у другу је у горњем панелу и не могу да подесим место, аплет за време више не ради. Не знам зашто су нам у гноме 3 укинули могућност да управњамо положајем иконица у панелима, зашто је црна боја главна.

Jel ti koristiš Gnome 3 ili Cimet?

Сад сам инсталирао Минт 12 и Цимет и покајао се што сам обрисао стари добри Гном 2.

Елем, у новом Цимету је могуће превлачењем аплета мењати њихов положај, али се то показало као баговито. На крају, да бих направио коректан распоред аплета на панелу, морао сам преко dconf editor алатке да ручно унесем положај сваког аплета.

На пример, сада стоји ‘panel1:left:0:[email protected]’, а пре тога је некако сваки аплет добио :center: уместо :left: вредности, па су сви били збрчкани на једној половини панела…

Користим Минт 12 Гноме са Циметом, значи сетовано ми је код логовања Цимет. У сетовању за Цимет постоји избор да ли да имам два панела или један. Ја сам имао два панела, у доњем панелу лево била је иконица за десктоп (класика) у доњем десном индикатор мењања радних површина, у том доњем панелу приказили су се покренути програми (класика) сад је то горе и доњи панел је бескористан. Све је сад пренатрпано у горњем панелу и ако ставим да буде само доњи панел опет добијем исту комбинацију све је у једном једином панелу. Екстензија за време не ради. Како је било има слика екранат на форуму. Не ради ми ни ALT+F2 ® reload.

@mike
sta je panel1? gore ili dole :wink: Kako prevlacis aplete, meni ne uspeva?

Доњи. Ја користим само тај доњи.

Dconf koji i kako ga startujes, ne znam vise sta je za sta?

dconf-editor је апликација, инсталира се преко Dconf Tools пакета.
Смешта се у Системске алатке, и кад је покренеш, идеш на Org, па на Cinamon, и ту је опција enabled-applets у којој мењаш вредности.

Нашао сам али ми апликација луди. Наместио сам аплете али екстензију за временску прогнозу не, има је али неће да ради. Како да вратим у употребу
ALT +F2 r

Како луди? Ако мислиш на оно што промени ширину тако да цео ред те (предуге) опције стане, да, дешава се. То је неки баг ваљда, али ипак може (некако) да се заврши посао.

:wink:

Да то развуче га, нема вајде од клизача него ручњака цео прозор вучем на лево :slight_smile: код мене је то доле панел 2 :slight_smile: :slight_smile:

Иначе, Цимет је у некој развојној фази и прилично је нестабилан, по свему судећи. Померање аплета у панелу на десно и нереаговање Алт+Ф2 комбинације тастера је баг који је већ пријављен на главном форуму.

Мени је 1.2 шљакао прилично добро, таман сам све наштимао кад оно 1.3 и опет поново и нови роблеми. Нису ми јасне те перверзије са именима аплета, екстензија, све као да су неке меил адресе са манкијем, који ће им клинац све то. Имам утиска да неко само седи и измишља како да све искомпликује и да све испадне замршено и неразумљиво, виша математика. Случајно бацим поглед на убунту-рс сад се поставка за тв картицу не учитава из фајла твцард.цонф на /модпробе.д него сад са некод другог, до јуче било овако сад онако, а уствари може сигурно на оба начина јер ја овде учитавам са /модпробе.д :wink:

Da napravise haos sa ovim appletima…meni se skroz poremetio panel isto…Neke je moguc povuci…naprimer show desktop, meni, itd. ali windows manager nije moguce menjati…i on mi stoji skroz desno…
Dosta zbrke je nastalo oko ovog ovog cinnamon-settingsa…lepo je sto su ga malo bolje opremili, bogatije, ali apleti ocigledno prave probleme…

Могуће је наместити их, али после немој да искључујеш и укључујеш нове, или да их накнадно помераш превлачењем, само мењањем у конфиг едитору.

Ево како мени изгледа та линија:

['panel1:left:0:[email protected]', 'panel1:left:5:[email protected]', 'panel1:left:1:[email protected]', 'panel1:right:86:[email protected]', 'panel1:right:90:[email protected]', 'panel1:center:51:[email protected]', 'panel1:right:99:[email protected]', 'panel1:right:97:[email protected]', 'panel1:right:8:[email protected]', 'panel1:right:91:[email protected]', 'panel1:right:10:[email protected]', 'panel1:right:71:[email protected]']

Сад укључих комп и имам нови проблем: не могу да убијем Банши, кад год га искључим он се опет потпуно сам укључи :wink:

И код мене је грозоморно дугачка линија, наштимао сам оба панела, превлачење код мене не ради. Банши код мене ради ок, сад сам пробао могу да га искључим, прва варијанта зауставим свирку из самог програма и на крстић га угасим, друга варијанта одем у панел тамо стопирам музику и тамо на крстић угасим.

panel1:right:91:[email protected]

Зашто су ти овако велике цифре 91, ја сам и за леву и десну страну кретао од нуле, битно ми је било да ми у угловима буде оно што хоћу а остало нисам ни мењао, значи у левом доњем углу имам 4 иконе позиција им је 0,0,0,1 колико сам скапира то би требало правилно да буде 0,1,2,3 а 3 је икона која је у самом углу

Ма изнервирао сам се што никако није хтело да ме слуша и ставио сам му 99, па сам после само лупетао бројке… битно је да ми је распоређено како сам хтео, ко шиша те наџиџане цифре :wink:

Како си успео ову кобасицу од сетовања да ископираш, мени толико багује док мењам сетовање да је то страва, покушао сам да ископирам али не знам како, да ли је то неки xml па да се отвори кроз обичан едитор. Како су безвезе и ружне црне иконе у горњем панелу, на том црнилу одједном одскаче бела назови икона за мењање језика. Сад чекам да исзбаце упдате екстензија да би имао врменску прогнозу, колико видим то вуче из убунту репозиторијума, цимет је 1.3 а екстензије 1.2

Ау који јефтини трик за екстензије у Цимету, едитовати за сваку екстензију на структури пример за време /usr/share/cinnamon/extensions/[email protected]/metada.json
додати верзију “1.3.0”

{ "uuid": "[email protected]", "name": "Weather indicator", "description": "Adds weather information menu", "cinnamon-version": [ "1.1.3", "1.2.0", "1.3.0" ], "localedir": "/usr/share/locale", "url": "https://github.com/merlwiz79/cinnamon-extension-weather" }

Извршити измену у сваком фајлу екстезија, не морам да чекам упдате са ппа који ће се састојати од измене једне линије :slight_smile: :wink: :slight_smile: