Cisco

Pozdrav ljudi,

Imam u planu u neko skorije vrijeme da krenem sa nekom Cisco obukom pa me interesuje ima li iko ovdje da je radio to, da mi kaze neka iskustva, isplati li se to raditi, cijena, koliko je tesko i tako neke stvari.

Moj jako dobar drug je završio kurs i ima zvanje CCNA ( osnovni i prvi na lestvici ( Cisco Certified Network Associate )), pre jedno dve godine. Ubeđivao je i mene da učim, ali skupa ( ali nije skupo kad je znanje u pitanju :slight_smile: ) je škola i ispiti. Ako ideš na predavanja, mislim da ne može drugačije. Imaš nekiliko privatnih škola u Srbiji, za RS ne znam. U principu teško je, skupo, i taj osnovni nivo CCNA ne znači ništa za zaposlenje. Međutim jedan naš zajednički prijatelj je CCNP, radi u banci na održavanju mreža ekspozitura, i ima platu na zavidnom nivou. Učio je jedno 3-4 godine do tog nivoa znanja. Još važnije je da imaš iskustvo sa mrežama, što praktično tako i teorijsko. Jer tu se zalazi u dubinu i srž funkcionisanja interneta, mreža svih mogućih, rutiranja…

Eto, ne želim da te razuverim ili potcenim, samo napred.

Bas me zanimao takav odgovor. Iskren :slight_smile: Ma nije frka za ucenje. Inace su me uvijek mreze privlacile pa sam mislio da u dogledno vrijeme upisem tako nesto…

CISCO je savršenstvo mreže. Uvek bilo i biće :slight_smile:

Takvo savršenstvo zahteva poprilično bogato znanje što o cisco uređajima što o cisco terminalima, da je lako nije ali za onog koga to zanima to neće biti problem. Ukoliko nemaš ama baš nikakvo iskustvo sa cisco sistemima i nemaš nikakvih praktičnih dodira sa cisco uredjajima ili terminalima… jako teško ćeš pohvatati osnove, i imaj na umu da licence i kursevi za CCNA ne počinju sa pitanjem “Šta je cisco?” već je to napredniji kurs i podrazumeva se da već imaš (dosta) veliko predznanje o samom sistemu i hardveru.