Compiz i XFCE - kako promeniti window decorations temu

Dakle kako stoji u naslovu.

Promenio sam window manager na compiz i promenio temu, ali window decorations ostala na default Mint X čini mi se ali još bleda, bela. GTK tema se uredno promenila.

Tražio po netu, našao na neke odgovore ali izgleda kao da su svi od pre nekoliko godina. Jer ništa nisam uspeo.

Nikad nisam koristio XFCE sa Compizom, a Mint XFCE mi je jedan od boljih distroa.

Pogledaj na Eyecandy for your XFCE-Desktop - xfce-look.org i
Linux Mint Forums - Index page šta ima novo

Ovo i mene zanima.

Tražio sam po Netu rešenje, i nisam našao, sem ovog: Beautify Ubuntu Desktop Window Border with Emerald Themes - Ubuntu Sharing

Međutim, taj Emerald ne mogu uopšte da instaliram, izbacuje mi stalno “Unable to locate package emerald”. Pa, da li neko zna, kako ga instalirati u LM sa Xfce okruženjem? Hvala, unapred.

:slight_smile:

Eh… :slight_smile:
Emerald Icon Theme Updated, Install in Ubuntu/Linux Mint via PPA - NoobsLab | Ubuntu/Linux News, Reviews, Tutorials, Apps

Hvala, Dragane. Odlične su ikonice… Ali meni treba “Emerald Theme Manager”. Decorators/Emerald - Compiz Wiki

Kako njega instalirati?

Izvinjavam se, pogrešan link sam postavio…
Emerald decorator and themes available for Ubuntu via PPA - NoobsLab | Ubuntu/Linux News, Reviews, Tutorials, Apps

Neće, ne vredi. Izbacuje mi ovu grešku u terminalu:

“Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?”

Šta ovo znači?

Još jedna izvinjotka, tek mi je sada sinulo gde se početnici zbunjuju…Emerald Theme manager ne postoji kao zaseban program, nego je deo osnovnog paketa emerald :slight_smile:
Ako će vam pomoći, evo ga uputstvo kako sve to radi u TRIOS-u:
[PLAIN]TRIOS Compiz :slight_smile: | FOSS | Free and Opensource Serbia[/PLAIN]

Izvinjavam se, ovo je cela poruka iz terminala:

“E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?”

Znači da ti je otvoren synaptic ili software centar…ako nešto instaliraš iz terminala, ostali GUI programi za instalaciju (Synaptic ili Software Center) moraju da se zatvore pre toga :slight_smile:

Skinuo sam Emerald .deb odavde: Index of /trios/mia/pool/test/e/emerald/

I, opet ništa, izbacuje mi grešku u “GDebi” instaleru: “Error: Dependency is not satisfiable: libemeraldengine0”

Lepo ne znam više šta da radim.

Pa skini libemeraldengine0 deb paket, prvo instaliraj njega, pa zatim emerald :slight_smile:
http://mirror.org.rs/trios/mia/pool/test/e/emerald/libemeraldengine0_0.9.5-trios2_amd64.deb

Hvala Vam puno! Evo, uspeo sam napokon! :cool: :slight_smile:

Molim samo bez persiranja…ja nikome ne persiram, ali se istovremeno osećam neprijatno i kada meni neko persira :slight_smile:

Čekaj znači ne može u ovoj varijanti da koristi gtk window decorator, kao što je slučaj sa Mate-om na primer.

To sa XFCE ne može?

Naravno da može…compiz po difoltu i dolazi sa gtk-window-dekorator-om i on se startuje istovremeno kada i compiz :slight_smile:
Ne znam gde si napravio propust, i/ili šta si čačkao posle instalacije, no za probu otvori terminal, pa odradi:

gtk-window-decorator --replace &

Ništa nisam čačkao. :slight_smile:

Kroz onaj Mintov desktop settings, promenio wm na compiz. Kako mi je u tom trenutku bila podešena Arc darker tema, vidim da nešto nije u redu, jer je window decorations temu vratio na Mint X, samo još svetlija - bela. Window manager podešavanja iz XFCE-a ne mogu da otvorim uopšte. Kada kliknem ništa se ne dešava.

U CCSM-u je podešen gtk-window-decorator. Ali nešto ne radi kako treba.

Zašto onda svi predlažu emerald u ovoj varijanti sa compizom, kako Mate radi bez problema sa gtk window decoratorom?

Compiz je poznat po tome da zna da poludi i da poremeti xfce window manager pogledaj na [SOLVED] Lost windows manager / Desktop / Xfce Forums kako da rešiš problem

Ne znam za Mint, znam za TRIOS…compiz normalno radi u xfce sa gtk window decoratorom
Emerald valjda predlažu zato što ima gomilu lepih dekoracija :slight_smile:
Screenshot - 05282017 - 08:32:07 PM.png

@Cvetan
Mislim da je najbolje da proučiš uputstva koja su postavili autori compiz-a…pretpostavljam da oni ipak najbolje znaju šta je šta i kako se šta podešava :wink:
Decorators/GTKWindowDecorator - Compiz Wiki
Čitaj, isprobavaj pa ćeš verovatno doći i do rešenja za ono što tebe muči…