Compiz проблем са превеликим tooltip-овима

Поздрав људи

Користим Debian Wheezy KDE, са Compiz-ом уместо Kwin. Много брже и лепше ради.

Compiz сам инсталирао из unstable репозиторијума тако да немам баш права да се жалим што не ради најсавршеније. Проблем је у томе што рецимо у програму KTorrent, кад убацим неки магнет линк, и ставим курсор преко тог торента, појави се џиновски tooltip у коме пише цео магнет линк, а то је прилично дугачак линк. Тај tooltip заузме неколико редова и целу ширину екрана, не може ширином да стане на цео екран. У том тренутку Compiz се сруши и врати ми се Kwin. Ја могу да вратим Compiz командом compiz --replace, али често се деси да ми AWN панел постане невидљив, па морам да уништим процес и поново га упалим.

Гуглао сам о овоме и то је познат баг пријављен али није решен. Има ли неко неки савет, или бар како да угасим tooltips, или бар да продужим време за које се појављују, јер ми се ово дешава неколико пута дневно, сасвим случајно.

Још једна ствар, alt+tab не реагује после овога. Прорадиће тек кад рестартујем рачунар, а желео бих да избегнем то. Зна ли неко од чега то зависи, који процес да рестартујем уместо целог рачунара?

Sve što si napisao već je neko pre tebe prijavio te bagove i malo šta možemo mi ovde da ti pomognemo…

Jedino da vratiš Kwin ili da u System Settings središ tooltip fontove, sada sam na netbooku a i nisam kuci ali udji u KDE na System settings i gore u search polje ukucaj “tooltip” i izbaciće ti podešavanje fontova za taj deo, pa pokušaj nešto odatle da središ dog oni ne isprave bug.

Za gašenje tooltips za gtk2 znam stavim liniju gtk-enable-tooltips=0 u gtkrc-2.0, isto i za gtk3 ali u setings.ini.

Za produženje vremena na istim mestima ide gtk-tooltip-timeout=2000 recimo, a default je 500… i tako :chiffa: .

Verovatno ima neke slične linije i za qt ::slight_smile: .

Jedino ako nije neki hardocoded tooltips, onda samo prepravka pa kompajliranje pomaže ::slight_smile: .

Има опција у подешавањима да се угасе tooltips за виџете али не и за апликације

Onda samo napraviš custom rc file sa podešavanjima pa pozoveš pod putanjom, npr.

GTK2_RC_FILES=putanja_do_customrc pa_naziv_programa

E sad kako je baš env za qt ne znam ::slight_smile: .

Ukoliko je neka aplikacija crna ovca za podešavanja, onda je hardcoded najverovatnije :connie_pumpkinsmile: .