conky lua [REŠENO]

Pozdrav,
Molim da mi neko pomogne da umesto reči HOME ubacim naziv grada tj. Beograda.
47312511.jpg

Hvala

Moras da editujes tekst, da pronadjes liniju u kojoj pise HOME, onda obrisi tu rec, i napisi sta god hoces. Editovanje se vrsi na sledeci nacin. U terminalu moras otvoriti tekstualni fajl .conkyrc . To se radi na sledeci nacin. Otvoris terminal i kucas komandu

sudo leafpad .conkyrc
ili
sudo gedit .conkyrc

u zavisnosti od toga koji tekst editor koristis. Kada se u tekst editoru otvori sadrzaj .conkyrc datoteke, izvrsi izmene, i promene sacuvaj sa Save. Nakon toga zatvoris tekst editor. To je sve sto treba da uradis.

@sasa_
Gde je kod tebe .conkyrc fajl? Kod mene, na Debianu, nalazi se u home, tj. za editovanje nije potreban root pristup.

I kod mene se takodje nalazi u home direktorijumu, nije potreban root pristup. Samo koristim komande koje stoje kao zvanicno uputstvo.
Sto bi se reklo, po PS-u.

Hvala ,
operacija uspela. :slight_smile: U terminalu sam pokušao da uradim onako kako si rekao ali mi izbacuje za obe komande command not found.
Šta sad uraditi?

Koji tekst editor koristis? Nisu gedit i leafpad jedini. Moze i na sledeci nacin: otvori fajl menadzer na tvom sistemu, idi u folder home, onda pritisni ctrl + h, da omogucis prikaz skrivenih fajlova, pronadji fajl .conkyrc. Dvoklik po fajlu, i izvrsi izmene.

Da tako sam i uradio.U svako slučaju hvala. :slight_smile:

Problem je rešen.