copy.com app i Thunar

Da li neko koristi Copy.com i njegovu aplikaciju u xfce okruzenju!? Ne znam (nisam uspeo ni na google-u da nadjem) kako da ga integrisem u Thunar, tacnije da dobijem u context menu-ju opciju “share…”

Koliko vidim nikako… Extenzije za Nautilus i Caju su kompajlirane biblioteke (.so), a term aplikacija, ako nisam prevideo nema mogućnost podešavanja Share foldera ( CopyCmd )…

[[email protected]][~/Downloads/copy/x86_64]$ sudo ./CopyAgent -installOverlay
[sudo] password for filip:
Creating path /usr/lib/nautilus/extensions-3.0/copy
Copying file /home/filip/Downloads/copy/x86_64/libBrt.so=>/usr/lib/nautilus/extensions-3.0/copy/libBrt.so
Copying file /home/filip/Downloads/copy/x86_64/libm.so.6=>/usr/lib/nautilus/extensions-3.0/copy/libm.so.6
Copying file /home/filip/Downloads/copy/x86_64/libgcc_s.so.1=>/usr/lib/nautilus/extensions-3.0/copy/libgcc_s.so.1
Copying file /home/filip/Downloads/copy/x86_64/libstdc++.so.6.0.18=>/usr/lib/nautilus/extensions-3.0/copy/libstdc++.so.6.0.18
Creating path /usr/share/nautilus-copy/emblems
Copying file /home/filip/Downloads/copy/x86_64/libnautilus-copy.so=>/usr/lib/nautilus/extensions-3.0/libnautilus-copy.so
Extracting emblem icons to path /usr/share/nautilus-copy/emblems

[[email protected]][~/Downloads/copy/x86_64]$ ./CopyCmd --help | grep share
resync - resyncs shares or performs a hard reset of share list
usage: resync [ -shares ]
-shares Replace local share list with shares from cloud
[[email protected]][~/Downloads/copy/x86_64]$

Da može preko terminala i CopyCmd-a, 99% bi moglo da se podesi za Thunar kroz Custom Actions :slight_smile:

Koliko vidim ni Mega nema, samo Dropbox

Mega može ali na NEMO (cimet ga koristi)… i to se instalira naknadno extenzija.

Da, za cimet znam, ali sam se vratio na xfce, dosta mi je brzi i manje trosi bateriju na laptop-u :slight_smile: