Covid19 - karantin

Ал смо ми затровани јбт :thinking:
Пошто, као и већина вероватно, највише имам сервираних домаћих и америчких вести, од Вулета и Трамполина сам заборавио да може то и другачије да изгледа

Edit:
Са друге стране… можда је то и благослов. Боље да имам да пљујем по некоме, него да признам да сам сам свој злотвор :rofl:

Postoji izreka:

Jedna smrt je tragedija, milion mrtvih je statistika…

Zvanični statistički podaci R. Srbije, između ostalih, sadrže i podatke o broju umrlih u Srbiji.
https://www.stat.gov.rs/sr-latn/oblasti/stanovnistvo/

Da se ne mučite, evo ga i link ka pdf-u za 2018…zbirno za 2019. će biti obrađeni tokom ove godine, mada postoje i mesečni na prethodnom linku…

Dakle, po zvaničnim podacima, godišnje u Srbiji umre preko 100000 stanovnika, preračunato to je skoro 280 DNEVNO…koliko će biti više umrlih zbog ove sveopšte histerije, a koliko tačno sa evidentiranim virusom covid-19, pokazaće neka buduća statistika.

“Misli svojom glavom…”

Kojem epidemiologu verovati…mi se pitam :smiley:
Verujem da je poznato, ali da ponovim:
Južna Koreja je u prvom danu po proglašenju pandemije testirala 140000 svojih građana…valjda zato što ne piju rakijicu i ne idu u šoping u Milano, nego se trude da rade posao za koji ih plaćaju njihovi građani…

Još jedan, nešto drugačiji pogled na pandemiju:

Inače, ako je verovati zvaničnoj statistici, Belorusija u ovom danu ima 304 potvrđena slučaja zaraze i 4 umrla.
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Usput, jedna mozgalica:
Ide osoba ulicom, padne joj saksija sa balkona zgrade na glavu, prebace je u urgentni centar, ali nažalost posle nekoliko dana podlegne teškim povredama glave. Naknadnim testiranjem utvrde da je između ostalog bila i pozitivna na covid-19…od čega je stradala, i u koju statistiku je svrstati?
:face_with_raised_eyebrow:

“Misli svojom glavom…”

Ovako se svojim građanima obraća predsednik jedne države, koji ih gleda u oči i u 8 minuta obraćanja kaže…

…neuporedivo više nego neki drugi, uz krajnje neprimereno javno vređanje direktora infektivne klinike, makar i u formi prenošenja tuđih stavova…sram te bilo “predsedniče” :rage:

Zašto uvoditi politiku gde joj stvarno nije mesto? :zipper_mouth_face:

U najširem smislu, politika je skup svih onih pravila po kojima jedna zajednica (treba da) živi i radi. Sa tog aspekta gledano, ja je nigde ne uvodim, ponajmanje ovde na ovom forumu, ona postoji kao neodvojivi deo naših života, i nemam mogućnost ni da je “uvodim”, niti da je “isključim”. Samo ukazujem na odstupanje od ponašanja koje bi valjda trebalo da bude normalno i kulturno. Predsednik države nije i ne sme biti izuzet od pravila koja su uobičajena za javne nastupe, naprotiv…mora biti svestan svake svoje izgovorene reči, upravo zato što je na najvišoj državnoj funkciji i (treba da bude) uzor svim građanima.

U nekom užem smisli, ako si mislio na neku političku opciju, koju ja ovde po tvojim rečima “uvodim”, ni to ne stoji…bez obzira na to kojoj političkoj opciji pripada ovaj, ili bilo koji sledeći predsednik moje države, doživeće istu reakciju sa moje strane.
Moja reakcija nije usmerena na političku pripadnost, nego na elementarno nevaspitanje.

1 Like

Само сам прикопчао. Мада је сада након десет година већ бајато, и даље пали. Ал да не залазим дубље…

Pozdrav svima. Šta radim u karantinu? Čitam knjige, tačnije rečeno, satirem se od čitanja! :smiley:

Eto neke koristi i od ovog karantina i panduriti časa, sad svi ljubitelji knjiga imaju viška vremena, pa se mogu napokon pročitati sve knjige koje su dugo bile “na čekanju”. :smiley:

Ja evo pola 6, a radim. Nekako sam se vratio na onu rutinu da spavam danju, a radim nocu :stuck_out_tongue:

Kada ga angažuje policija da sprovodi red :upside_down_face:
https://www.youtube.com/watch?v=eQwylpsr7IE

Ja izgibo od posla na selu, upregla me ženai ne pušta. Ne stignem ni film da pogledam, samo padnem od umora u krevet. Tako mi i treba kad sam hteo da pobegnem iz grada i jedem zdravu hranu.

1 Like

Rad od kuće, gledam da se prošetam od kad su zatvorili kafiće pošto mi se nije gledao nemarni maloumni anarhistički šljam.
Slobodno vreme uglavnom igrajući igrice ili filmove, sa ekipom na discordu streamujemo svašta nešto.
Taman da sustignem backlog koji je ionako ogroman sa stvarima koje bi da igram/pogledam.

Na moju žalost zaludeo se sa darkest dungeon i samo to igram već 2 nedelje, uglavnom.

2 Likes

Šta radim?
Što bi rek’o čuveni Koraks pre par dana:
Izabrao sam da se smejem…
:smiley:

Na moju žalost zaludeo se sa darkest dungeon i samo to igram već 2 nedelje, uglavnom

Исто се залудео, али са Kerbal Space Program-ом и није ми жао :crazy_face:

Ja u slobodno vreme:

~/.../rust/covid19report >>> ./target/release/reports --results 10 --key Confirmed  --diff 04-15-2020 --date 04-16-2020 --columns Active                                                     ±[●][master]
from 04-15-2020
Active              diff                Confirmed           diff                Country             diff                
580182              24253  4.18%        667801              31451  4.71%        US                  ---                 
90836                2753  3.03%        184948               7304  3.95%        Spain               ---                 
106607               1189  1.12%        168941               3786  2.24%        Italy               ---                 
95823                9899 10.33%        147091              12509  8.50%        France              ---                 
56646               -1703 -3.01%        137698               2945  2.14%        Germany             ---                 
90011                3790  4.21%        104145               4662  4.48%        United Kingdom      ---                 
1656                  -43 -2.60%        83403                  47  0.06%        China               ---                 
20897                -782 -3.74%        77995                1606  2.06%        Iran                ---                 
65461                3261  4.98%        74193                4801  6.47%        Turkey              ---                 
22390                 364  1.63%        34809                1236  3.55%        Belgium             ---      

Rust znate da instalirato, cargo build --release
i ~/…/rust/covid19report >>> ./target/release/import_data -h
Usage: ./target/release/import_data [options]

Options:
-p, --password password
set password
-u, --username username
set username
-h, --help this help
[/code]
Ako necete da importujete sa github nalogom potrajace sat vremena jer github limitira
api sa 60 reqs-a na sat.

Kako provodim dane u karantinu? - Radim od kuce od 8-9 do 4-5 a onda izadjem napolje da disem vazduh kao da mi je poslednji put :smiley:

Ne znam da li ste znali ali ona vijaca (nekada za igru a sada za trening) je mnogo zaguljena za preskakanje :rofl:

1 Like

Ja nisam ni znao da to služi za preskakanje… meni to stoji u kutiji :smiley:

2 Likes

Ако ови опет уведу милиционерски час… Ја знам шта ћу да радим. Скоро се нисам овако добро залудео… Ко је љубитељ тематике…

Јел то оно за упетљавање ствари које се не дају нагурати ногом у гепек? Шалу на страну, добра идеја, будући да теретана није опција тренутно.

Чувајте се људи :green_heart: