Da li mogu da se "sakriju" folderi?

Ne znam kako bih drugacije nazvao temu,
ali da li postoji nacin da u Mintu nekako sakrijem, tj da ne vidim ova dva foldera:

$RECYCLE.BIN
System Volume Information

Bas mi nekako bodu oci:
Screenshot from 2016-08-13 15:04:17.png

@marecare
Šta ti je “storage”? win particija, linux particija ili možda usb disk ?
Ako nije particija koja pripada isključivo winu, možeš slobodno da ih obrišeš
wintendo ima bezobraznu naviku da bez pitanja uglavi ta 2 foldera na svaku particiju/disk kojem pristupi, kako bi obezbedio system restore opciju.
Ako ne želiš da ih obrišeš, u linuxu možeš da ih “sakriješ” tako što ćeš da ih preimenuješ dodavanjem “.” (tačka, bez navodnika) ispred imena foldera.
Ako ti je u fajl menadžeru linuxa isključena opcija pregleda skrivenih fajlova (CTRL+H) nećeš ih posle toga videti.

To mi je NTFS particija kojoj pristupam i iz linuxa i iz wina, a kao sto joj i sam naziv govori, sluzi samo za skladistenje podataka :slight_smile:

Ok, onda je najbolje da iz wintenda isključiš system restore opciju za tu particiju i da takođe iz wina obrišeš i te foldere…ako ih samo obrišeš iz Minta, wintendo će ih ponovo praviti svaki put kada ga podigneš i samo te nervirati :slight_smile:

echo “$RECYCLE.BIN” >> .hidden
echo "System Volume Information " >> .hidden
pa osvezi fajl menadzer :slight_smile:

Ovo “$RECYCLE.BIN”, je greška u kucanju :slight_smile:
echo “$RECYCLE.BIN”

echo "\$RECYCLE.BIN" >> .hidden echo "System Volume Information" >> .hidden
Mora da se uradi escape kod specijalnih karaktera. Ovde bez “$” “$RECYCLE” se vidi kao promenjljiva u bash-u. :slight_smile:

To je to prijatelju, hvala

Nema na čemu prijatelju. :smiley: