Darkice 1.1 - Instalacija Mint 14 ?

Moze li ko pokusati instalirati ovaj program na Mintu14?

http://code.google.c…tar.gz&can=2&q=

Po dobrom starom obicaju nesto kod mene ne stima - jednostavno ga ne mogu instalirati. Postoji u synaptic-u “nesto” ,al nakon instalacije nema ga na startnom meniju?!

@studiomdragan

Evo ja sam instalirao časkom :wink: iako ne koristim nikakav striming

Treba da instaliraš i darksnow, gui za darkice (nalazi se odmah ispod) mada ni njega nema u meniju…možeš da ga startuješ iz terminala, a može da se doda i u panel starter za bilo koji program

[ATTACH]1189.IPB[/ATTACH]

Taj pokusaj prolazi, međutim evo sta se desava (u prilogu ) kod vecine programa koji se nakon instalacije sami ne pojave u startnom panelu i nemaju svoju adekvatnu ikonu.

Prilikom pokretanja programa iz Terminala ili da ga rucno “pokrenem” iz /usr/bin , isti se vrlo brzo srusi !

…neznam kako ga ti dodajs u panel naknadno / mozda bi to pomoglo mada sumnjam …

I šta bi na kraju, i meni je ovaj program interesantan i vrlo rado bi ga koristio ali sam došao do istih problema kao kolega @studiomdragan:slight_smile:

Na kraju “bi” da se nezna sta se u stvari desava tu - zasto su programi ovako nestabilni i ako se postupak instalacije dovede do kraja?

Evo jos jedan primjer takvog programa … http://linux.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/butt-31486.shtml

Za razliku od svog predhodnika gore vec opisanog, ovaj program cim se uđe u Settings/Main/Audio Device …pogotovo ukoliko imas dve zvucne karte, a i ako imas samo integrisanu kartu cim se ulazi u podesavanja on jednostavno ubrzo blokira rad (dok je program “frisko instaliran” to se cak i ne desava ?!). Ili ako se pored njega instalira kakav drugi audio program koji takođe koristi istu zvucnu kartu - jednostavno kao da mu u opcijama “prioriteta (kojih vidno nema) oduzme zvuk sa njega” i zaglavi ga ??? Zasto se to dešava - da li neko mozda zna o cemu se radi ??

Inace program je namjenjen toj svrsi, nije optrecen nikakvim nepotrebnim stvarima, jednostavan je za koristenje …al ta nestabilnost ga svrstava u red nesigurnih programa-bar po mojoj procjeni.

Da li postoji alternativa ovm programu, ako ko zna…??