Darling HQ

Da li je iko probao ovo (http://www.darlinghq.org/)
Da li je instalacija komplikovana pošto sam video puno kodova pa mi nije sve bilo naročito jasno?

Koristim OSX… ali nešto nisam siguran da bi mac-olike aplikacije radile dobro pod ovim lejerom!?

Koja tebe aplikacija sa OSX-a zanima?

Zanima me da li bi išta od mac-a radilo.
Koristim PlayOnLinux koji odrađuje posao samo što za ugradnju programa koji nije na njegovom spisku treba puno znanja i snalažljivosti.
Mislio sam da probam i ovaj Darling HQ možda je on jednostavniji.
Mene u principu zanima fotografija i programi za njeno uređivanje tako da često isprobavam razne programe i njihove efekte.

Sa linka koji si dao…koliko sam shvatio, to je tek u početnoj fazi, površinski gledano…verovatno će proći još dosta godina pre nego postane upotrebljivo, gledano iz ugla običnog korisnika

At this point, it is unlikely that Darling will run your favorite OS X application.

U principu ćorav posao.
Nema od toga ništa.

Ne mora da znači…ako imaš dovoljno jaku mašinu, baziranu na nekom od novih Intelovih procesora (i5, i7…) mogao bi sasvim lepo da koristiš OSX u nekoj virtuelnoj mašini

Najpre da bi udobno koristio OSX u virtuali i pritom veoma dobro radio u programima za obradu fotografija kao što je PhotoSuite ONE ili Adobe Lighteroom, nemoj ni da počinješ ako nemaš minimum 16GB DDR3 memorije, to ti je osnova za iole udoban rad.

Znam da su ti programi zahtevni kada su resursi u pitanju.
Kod mene je po tom pitanju prilično tanka mašina,zadovoljava nekakav minimum ipak uspevam da dobijem iole pristojan rezultat.

Za dobar i udoban rad sa grafikom… mnooooogo RAM-a i što više ".