Debian (lxde) - autologin

ok hvala vam ,samo ako moze da se namesti auto login,da mi ne trazi sifru na pocetku? I malo me nervira onaj grub sto me tera da biram linux debian ili linux debian (recovery mode)

I ako bi krenuo svezu instalaciju debiana , da li je moguce nekako da izbegnem to podesavanje xorg.conf ?

Auto login podesavanje zavisi od toga koji login manager koristis. Ako je u pitanju Xfce, onda je to najverovatnije lightdm, pa autologin mozes da podesis sa:

sudo su
nano /etc/lightdm/lightdm.conf

I treba da izmenis liniju:

#autologin-user=

u

autologin-user=ime_korisnika

Naravno, zamenis “ime_korisnika” sa svojim korisnickim imenom.

Grub podesavanja mozes da izmenis u

/etc/default/grub

(Treba li da naglasavam da moras da budes root za to?)

Moja preporuka ti je da ne brises RECOVERY, nego samo da smanjis TIMEOUT:
Konkretno, treba da menjas liniju:

GRUB_TIMEOUT=5

u npr

GRUB_TIMEOUT=1

Posle izmene, radis:

update-grub

Ako si instalirao nVidia drivere i sve ti radi kako treba, sacuvaj svoj xorg.conf fajl negde, pa ga samo ubaci sledeci put kad instariras. Ima i drugih resenja, al je ovo najjednostavnije i najmanje podlozno bagovima.

Hvala punoooo,sve sam podesio , radi debian kao zmaj ali ovo za autologin nece , mada nema veze (ja sam na lxde-u)

Nema na cemu :wink: :slight_smile:
Objasni malo detaljnije, kako nece autologin? Sta si tacno uradio itd…? :slight_smile:

pa bas to sto mi je rekao @[member=‘Kex’] sve sam lepo naso ubacio korsnicko ime ali nece i dalje trazi username i pw

^^

@[member=‘Kex’] je dao primer za Xfce, što se Lxde tiče postupak je isti ali je putanja drugačija

/etc/lxdm/default.conf

tu treba da nađeš

autologin=upiši tvoje korisničko ime

@drinx

Nema lxdm na Debianu, ide lightdm za oba ova okruženja, čini mi se da je Cofi to uočio ::slight_smile: . Tako da ide isto za oba ovde, verovatno samo Manča nije dobro odradio nešto :).

:11:[size=4] [/size][size=4] :connie_pumpkinsad: izvinjavam se[/size]

Ako je isto lightdm, onda mora da radi.
Proveri da nisi kojim slucajem ispravio liniju koja samo daje primer.
Linija koja se menja, nalazi se u [SeatDefaults] odeljku tog fajla.

^ This. :slight_smile:

Yep radi i ovde odmah i uđe auto u openbox sesiju kod mene, instalirao sam lightdm samo da bih probao taj autologin feature ::slight_smile: .

Tako da Manča samo da pripazi kako edituje i biće sve u redu :empathy: .

otkucam to ali nema koda , tj prazno je …Ja treba da upisem autologin= username ili sta ?

Sudeci po tome, ili si pogresio neko slovo u kucanju “/etc/lightdm/lightdm.conf” ili ti LightDM nije Display Manager…
Anyway, napisi nam ovde, sta pise nakon:

leafpad /etc/X11/default-display-manager

:slight_smile:

/usr/sbin/lightdm

Hint:

Za sve one ljude koji imaju instaliran Gnome 3 recimo a žele da ga prekrcaju sa LXDE ili sa recimo Mate okruženjem, da obavezno instaliraju lightdm pre nego što obrišu Gnome, u protivnom imaće kasnije problema sa logovanjem :wink:

Ok. Proveri onda da li si dobro kucao, mozda si slucajno omasio slovo, desava se.
Trebas ovako, i ne bi trebalo da je prazan fajl:

sudo leafpad /etc/lightdm/lightdm.conf

:slight_smile:

EDIT:
Sad gledam nesto, izgleda da je moguce da bude prazan fajl, pa za slucaj da jeste, a siguran si da nisi omasio pri kucanju, onda samo paste-uj (i naravno ispravi ime) sledece:

[SeatDefaults]
autologin-user=TVOJE_KORISNICKO_IME
autologin-user-timeout=0
user-session=lxde

ukucao sam sudo leafpad /etc/lightdm/lightdm.conf ali kaze da moj username nije u sudoers file :confused:

Udji u terminal, kucaj “su”, pa svoju sifru, pa “visudo”.
Onda nadji liniju ( spustaj strelicom dole ):

root ALL=(ALL) ALL

Pa ispod nje napisi:
tvoje_ime ALL=(ALL) ALL

Treba ovako odprilike da izgleda:
sudoers.png

Pritisni Ctrl + X, pa Y da sacuvas. Nakon toga sudo bi trebao da funkcionise. :slight_smile:

SAd oce sudo i prepravio sam u lightdm sve kao sto si reko ali opet nece auto login :confused:

A to su utvrdio tako sto si restartovao komp, ili si se samo izlogovao? :slight_smile:
Btw, daj ispis od:

locate lightdm.conf