Debian verzija koju koristim

:connie_boy_cleanglasses:

Pošto se ovde sada kreće solidan broj Debian korisnika, da malo pogledamo statistiku, koja verzija je najviše u upotrebi kao glavni sistem na desktopu ili serveru.

Glasao sam za unstable, pošto se na njemu najviše zadržavam :).

Stable :wink: .

Still “squeezing” old stable, na starom PC-u… :slight_smile: :smiley:
Mada se razmisljam da pocnem malo da trosim wheezy ili jessy + cimet, na brzoj masini… ::slight_smile:

Stable…bar do početka naredne godine. :congratulate:

Pavik, možda da isključiš onu opciju unstable+experimental ::slight_smile: . Pošto bi onda trebalo dodati i stable+backports, a možda i još eksperimentalnije kombinacije tipa stable+ubuntu_ppa :connie_pumpkinsmile: , itd.

Bitno je ko koju verziju kao srž sistema koristi, a ovo ostalo su i onako samo lični “eksperimenti” :slight_smile: .

Sređeno. PhoneOS-ovci su ionako sami sebi dovoljni … :wacko3:

Stable + backports. Dovoljno za desktop.

Jedan desktop kompjuter star oko 10-tak godina i na njemu je Deb Squeeze - old stable sa Gnome 2 grafičkim okruženjem i završava mi posao.

I ja sam na tako staroj mašini isprobavao Lubuntu-e, Xubuntu-e, CrunchBang-e,…, itd.
Sada je na njoj Debian wheezy sa MATE okruženjem, i ostaće tako, verovatno do kraja.

Uglavnom testing.

Da malo aktiviram temu … :connie_boy_cleanglasses:

Kada se uželim kupusa, ili treba nešto da isprobam, to je uglavnom wheezy…u kavezu naravno :slight_smile:

[ATTACH]1860.IPB[/ATTACH]

Blah, glasao sa za unstable, ali sam sve više u fazonu da koristim stabilnu… dal to ide sa godinama ili čime ne’am pojma, smorio sam se od “krvave ivice” i beta testiranja ceo život. Linux aktivno koristim od 1999 godine pa sam se verovatno zaistio svega toga. Čak me vata neka panika da nabacim stabilni debian, i kada podesim sve i ukapiram da to SVE radi… pobrišem “sources.list” da nemam ni jedan update i tako stalno!