diablo iii playonlinux..

proslo mi je kroz glavu da probam…
da li neko ima iskustva sa ovim (diablo iii za windows instaliran i igriv na linuxu, u mom slucaju je debian, ali uopste)??
zahvalan…

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=25953

Ovde su napisali ljudi da igrica radi 1/1 na testiranim distroima kao što je Mint, ubuntu, Arch pa čak i Gentoo svi su ocenili da radi lagano i bez problema. U pitanju je Wine kompatabilni lejer, instaliraj pa probaj sa njim. Ja nemam Diablo 3 pa ne mogu da probam, ali planiram da ga kupim i krenem da ga igram izmedju ostalog i zbog toga što je to igra koja radi pod linuxom isto kao i pod windowsom, što je neverovatno obzirom da je igra novijeg datuma.

@Commander
hvala…
pokusacu sada za weekend i podeliti licno iskustvo ovde…
inace, btw, off, itd, igra je odlicna, ne verujte zlim jezicima… :stuck_out_tongue:

rrradi…
jedina modifikacija koju sam rucno trebao da primenim posle instalacije je bila:

sudo apt-get install ia32-libs

to je resilo, stagod da je uradilo (ako neko ima strpljenja da mi “prevede”, bicu mu/ joj zahvalan) update loop (louncher kaze up to date, igra kaze patch required i tako u krug)…
i prvi authentication je malo “zapinjao” posle jednog reboota, sve manje- vise glatko…
performanse, koliko vidim golim okom za sada, neznatno ispod win7 nativno, sto je i za ocekivati…
nisam jos stigao da igram u pravom smislu reci, ali za sada, bez pucanja ili slicno…
eto…
:slight_smile:
jedan razlog manje za dualboot…
dobar weekend svima…

Ja sam nešto kratko probavao i nisam uspeo, mislim da me zeza GPU Ati radeon 4850, koji da bi radio u fulu mora da se downgrade Xorg (ppa makson) i legacy driver.

Mali update:
Instalirao sam preko playonlinux.
Ati radeon 4850 hd, na kernelu 3.12.xx generic, i galium open source drajverom.
Extra sam zadovoljan kako radi.
Hm, da prešao sam na Kubuntu.

Prešao na kernel 3.13 i igram se i dalje.