DraftSight - problem nakon instalacije

Pozdrav svima !

Imam jedan problem sa DraftSight-om, nakon instalacije: sudo dpkg -i --force-architecture,depends ./draftSight.deb

pokrenem program sve lepo radi, medjutim nakon par minuta nakon sto ga zatvorim, izbaci mi ovu gresku posle ponovnog startovanja, kao da je izgubljena putanja do programa laicki bih rekao :slight_smile:

hvala unapred

Uspeo sam da pokrenem DraftSight, nesto sam zabrljao oko instalacije sad je ok. Usput nasao sam ovaj video na netu, zanimljiva prica o besplatnom programu :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=WfeteapT35A&feature=related

Draftsight je jos u beta fazi, tako da moguce da do finalne verzije bude par problema.

Slazem se, mada meni nesto nece trebati za ozbiljan rad, uglavnom bi ga koristio za male promene na Dwg/Dfx fajlova koje bi kasnije koristio u Blenderu. Ali da verujem da ce to biti super program kada izadje final verzija, vec sada ga korisnici dosta hvale, a i na njihovom youtube nalogu moze da se nadje bas puno webinara za ucenje programa.

Ako ga malo srede, prava zamena za glomazni i “jevtini” AutoCad. Naravno za nas sa jevtinijim ulaznicama. Koristim ga nešto preko 9 meseci i za to vreme nisam imao ni jedan problem, a pošto sam se navikao da radim sa tastaturom na AutoCad-u, ovo mi je super, jer je sve isto.