Eksterni opticki uredjaj i Linux

Nisam jos stigao do kupovine novog laptopa, nadam se da necu jos, posto mi ovaj koji imam radi vec 8 godina. Posto je sve teze naci laptop sa rezacem i da radi pod Linux-om, interesuje me kakva je situacija sa kompatibilnoscu eksternih rezaca i Linux-a? Da li prepoznaje sve, ili treba proveriti da li je kompatibilan?

U 98% slučajeva je kompatabilno sa današnjim linuxima po sistemu plug&play bez ikakve instalacije drajvera.

2 Likes

Dva komada stavio bez problema.

1 Like

Ja sam imao problem sa rezanjem diskova pod Linux Ubuntu (probao još par distro), kad nareže CD/DVD uništi disk bez ijedne poruke o grešci, tako da nakon rezanja ide u kantu, dok na sve to isto pod Windows-om radi bez problema, pokušao sam da menjam razne prazne diskove ali nema veze opet isto.
Ne znam u čemu je problem ali neki problem sa rezanjem diskova postoji definitivno.

Постоји, зове се Brasero :smile:

2 Likes

Menjao sam programe za rezanje ne pomaže.

Bio je jedno vreme bug u brasero, pa sam se presaltovao na k3b, ali sad opet dobro radi.
Nemam tih problema. Mora da javi poruku o gresci zato sto brasero recimo na kraju poredi
sa checksumom koji napravi.

1 Like

Nije problem u njemu, nešto drugo je u pitanju. Sad sam narezao filmove preko njega na par diskova i sve je OK. :slightly_smiling_face:

Mada iskreno sada pokušavam i nema sanse da se setim kada sam zadnji put nesto narezao… sigurno ima 7-8 godina, mozda i jace. :slight_smile:

1 Like