Firefox 20/21

Šta je novo:

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/20.0/releasenotes/

Novo iskustvo prilikom preuzimanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0iJO9iF3MKE

Ceo ovaj klip za ono što je već postojalo samo u drugačijem izadnju… brateeee :connie_36:

e lepo po svim zakonima logike i treba da propadnu i izgube trziste…kako posle update-a proverava da li su svi addon-i podrzani da mi je samo znati… ??? nema sta, samo kad bi izgled chromium-a namestio, i da se manem ove shklopocije…

p.s. zna li neko kako da se vratim na verziju 19?

@shimmy

Što ne cepaš ESR 17 onda, to nema tako da te iznenađuje na duže vreme :chiffa: . Inače imaš ovako ovde sve originalne releases buildove:

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/

Evo da ovde na vreme najavimo očekivane “probleme” u sledećim verzijama Firefoxa :morning2: :

http://www.h-online…rd-1840101.html

Čisto da se na vreme ljudi malo bolje upoznaju šta sledi, a time ćemo nadam se prenebregnuti “neočekivano” :1: .

@dvajedan

Pazi sad oximoron: “Očekujte neočekivano…” :smiley:

Jašta al jbg ::slight_smile: . kad stigne 22 ljudi ima još više da se bune oko… “šta li je pa sad ovo DNT, pa pola neta ne radi 'kako treba”" i tako :connie_pumpkinsmile: .

@dvajedan
Još jedan oxi: “Oslobodimo se okova…robujmo navikama…” :smiley:

Jedino nije oxi onaj wubi profiler - on je živa istina :smiley:

Da da…nije oxi, nego drugi deo :smiley:

Imam problem sa Download-om na Firefox-u.

To se desilo sa verzijom 19 pa je prestalo u verziji 19.01 (ili koja je već bila odma posle te) a sada se problem vratio sa verzijom 20.

Kada skinem nešto ceo firefox mi se zakoči i to traje dok se download ne završi u potpunosti… šta je uzrok tome?

Kako mi samo ovo ide na živce nemam reči, jer stalno skidam nešto ili sa DA wallpapere ili stalno sa servera i savki put firefox zakuca… zaista mu dajem šansu opet posle dosta godina trčanja na Chrome ali ovo je užas da se iz verzije u verziju problem kopira, sada sam bukvalno nateran da koristim Chrome zbog te idiotske stvari sa download-om.

To je samo znak da nigde ne treba da mrdam sa ESR-a. :aggressive:

Ne znam mene poprilično iritira, sve govorim ajde možda se sredi ali stalno baguje makar skinuo sličicu od 5kb moram da sačekam nekih 30-50 sekundi pre nego što mi se odmrzne FF ::slight_smile:

Na Peppermint os ova 20 verzija [font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]firefox-a se vuče ko prebijena, koči, šteka isti problem je i sa downloadom, bože sačuvaj.[/background][/size][/font]

meni radi sve ok :slight_smile:

Meni se desavalo na linuxu,bilo kom u firefoxu nekad chrome-u ,da kada nesto preko browsera skida,ceo browser se ubaguje i nece da ucitava stranice,vrti kruzic ali ne ucitava.Sve dok ne prekinem download ili se download zavrsi.Npr kad je tako sa jdownloaderom ili torrent programom sve je ok,cak i gledam klipove na YT dok skidam.No to vise nije problem,mada nista i ne skidam preko browsera.

Pa i ništa i ne fali puno ESRu 10>17>24 , preskoče se malo ove rapid verzije i to je to :connie_girl_search_sky: .

Ja isprobah 22, 21, 20 i 17esr iceweasel, meni sve to isto i nisam uočio neka drastična usporenja :). Doduše aurora i beta se sa drugačijim opcijama kompajliraju pa je tu i očekivano da budu malo sporiji.

Mada moguće da je do downloadera nešto ovo kod vlajka sa ovim novitetom od 20, recimo u aurori mi se čini da kao bolje ide, ali uopšte nije tako drastično tj. da bilo kakav download da zakuca browser na minut - to nisam primetio.

I ništa posle se vratim na seamonkey, isti gecko ko u FF ali old look & feel i taj combo meni najbolje radi :). Šteta što nema iceape-release u repou, ali ne mogu da im uzmem za zlo, bildanje kompletne samo iceweasel palete (četiri+jedan regularna kanala) i to za svaki stable, testing i sid = što je oko 50tak buildova za mesec dana je i ovako postao ogroman posao :1: .

Bolje onda da se držimo ESR verzije i kraj.

Evo meni od verzije 20 počela da zakucava kada gledam YT na 720p kvalitetu :connie_pumpkinsmile:[size=4] ne pomaže ništa osim reset tastera na kućištu.[/size]

Pa ko što rekoh, ako nekom fali neki feature onda neka ide na release. Drugačije ESR pa se zaboravite sve do septembra to je još 5 meseci do novog 24 ESR što i nije tako daleko :empathy: .