Firefox problem poslednjih nekoliko dana

Da li se i vama, poslednjih nekoliko dana, dešava da Vatrenalisica iz čista mira pukne i izbaci poruku da je neočekivano prestala sa radom…? Meni se to baš često dešava poslednja 2-3 dana… Firefox 31.0 u pitanju…

Jedino što mi se dešavalo (više se ne dešava) je usporeni start (zbog dodataka).

1. Probaj: Help > Troubleshooting Information > Reset Firefox .
  2. Ako to ne pomogne, izvrši reinstalaciju Firefox-a.
  3. Ako ni to ne pomogne pređi na Iceweasel ili Pale Moon. Lako ćeš pronaći kako se instaliraju.

@ alterio Restartovao, pa da vidim kako će sada da se ponaša…

Nadam se da si resetovao (a ne restartovao).
O razlikama između ovih pojmova i još ponečemu:
http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/1001/~/defining-terms%3A-power-cycle,-boot,-reboot,-restart,-reset,-and-hard-reset

@ alterio Naravno da znam razliku između ta dva pojma, greška… ali hvala na ispravljanju…:smiley: Dakle, resetovao sam…

Problem sa Firefoxom se izgleda događa samo kada se otvori Gmail… čim otvorim Gmail, Firefox prestane sa radom… Sa Chrome-om nemam takvih problema…

A google maps?

@ Night Wizard Evo sada ušao na Google Maps, rade normalno, ulogovao se na Gmail, FF prestaje odmah sa radom… :frowning:

Da li se to samo meni dešava?:confused:

EDIT: Nakon trećeg puta ulogovao se na Gmail i sada radi, prva dva puta obavezno dovede do nekog problema… i dok očitava Gmail, uvek mi izbacuje poruku da mi je internet konekcija veoma spora i kao da pokušam da učitam onaj jednostavniji Gmail, a onda se uloguje i FF prestane sa radom… Ništa od toga se ne dešava na Chrome-u…

Probaj da je startujes iz terminala, pa prati hoce li biti nekog ispisa pri padu :slight_smile:

$ firefox

** (firefox:1795): CRITICAL **: gst_app_src_set_size: assertion ‘GST_IS_APP_SRC (appsrc)’ failed

** (firefox:1795): CRITICAL **: gst_app_src_set_size: assertion ‘GST_IS_APP_SRC (appsrc)’ failed
[006:889] 0xb2416c40: HandleOnlineCheck: Starting check
[006:889] 0xb2416c40: HandleOnlineCheck: OK; current state: 3

[email protected]:~$ [1845] ###!!! ABORT: Aborting on channel error.: file /build/buildd/firefox-31.0+build1/ipc/glue/MessageChannel.cpp, line 1531
[1845] ###!!! ABORT: Aborting on channel error.: file /build/buildd/firefox-31.0+build1/ipc/glue/MessageChannel.cpp, line 1531
^C

Mislim da ovo ispisuje prilikom pada… Koliko ja razumem iz ovoga ( a slabo razumem) problem pravi chat unutar Gmail-a… Ili grešim?

Yep, chat pravi problem, tj. zvuk koji pokusava da reprodukuje… Uglavnom bug je u pitanju @FF:
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1047160

Mozes da otvoris gmail u Chromiumu, pa da iskljucis zvucne notifikacije, mozda pomogne @FF :slight_smile:

@ Ćofi Isključio notifikacije, tj ima opcija “Mute notification for” i najduži period je 2 dana… kada sam ih isključio i pokrenuo ponovo, nije pao FF… Hvala…:smiley:

Samo mi nije jasno, svaka nova verzija FF treba da bude bolja od prethodne, a u stvari se događa obrnuto, svaka nova verzija sve više ima bagova…:frowning: A ne bih da ostavim FF…:confused:

'De je nadje, ja ne vidim nigde? :smiley:

Idi ovako:

Settings -> Chat -> Sounds Off :slight_smile:

Pa ono bi trebalo, i obicno jeste, ali se dodje ponekad do regresiranja tu i tamo… Pogotovo s’ obzirom da jure rok od ~2 meseca izmedju verzija…

Pa to Settings -> Chat -> Sounds Off su podešavanja na starom Google Talk-u, koji je po meni bolji i to imam na privatnom nalogu… Ovaj nalog sa kojim sam sada pokušao da se ulogujem sam napravio pre neki dan, jer mi je trebao novi mail nalog i sada kada se napravi mail, nema više opcija da se koristi Talk, već mora novi Hangout… i tu su malo drugačija podešavanja… :smiley: Na mom nalogu sam isljučio ovako kao što si napisao… :smiley:

EDIT: i ovde postoji opcija da se odštiklira zvuk za notifikacije, ali ja sam za svaki slučaj isključio notifikacije skroz…:smiley:

Nisam u toku :smiley: Uglavnom bitno da radi kako-tako :slight_smile: Sredice sigurno u narednoj verziji…

Nadam se…:smiley: Pošto mi je nekako draže da koristim FF, nego Chrome, koji mi inače nešto seca i nervira me… Chromium nisam nešto preterano nikada koristio, nije mi prirastao za srce… Ni ostali browser-i… Sinoć sam instalirao Pale Moon po savetu alterio-a, ali me nije preterano oduševio ovaj browser na prvi pogled…

:slight_smile: 99% da hoce, cim je gmail u pitanju :smiley:

Chrome i Chromium su ti 95% isti :wink:

Ma znam, nego me je pre mrzelo ono dodavanje mozzpluger-a ili kako se već zove, da bi mogao da otvori pdf fajlove u Chromiumu… I zato ga nisam zagotivio…:smiley: Ne znam kakva je sada situacija, da li još uvek to mora da se doda nakon instalacije…:smiley: Pa koliko vidim i ovaj Pale Moon je 95% FF samo stara verzija, možda tamo 25-27…:smiley:

Meni ovaj plugin vrsi posao:
https://chrome.google.com/webstore/detail/pdf-viewer/oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/related :slight_smile:

U odnosu na FF-ov brzi je mnogostruko :smiley:

Izgleda se stara boljka iz verzije 31. vratila u verziju 35. Kada probam da se ulogujem na Gmail ili Google+, FF crash-uje… Ugasi se browser sam od sebe…