flesh player na mozili firefox brlja

pozdrav ljudi :slight_smile: … davno me nije bilo da se javno oglasim , sto moze da znaci samo jedno?DA sve je radilo bezprekorsno sve do sad…

posle mozda predposlednje update-a javlja mi se pa ne mogu reci problem ali smaranje to da kad god ukljucim mozilu i gde god treba flesh

player(a treba ga skoro svuda)on mi uvek trazi tj izbaci ikonicu da aktiviram rucno flesh player… i tako svaki put… :mad:
trazio sam po netu ali nisam bas nasao resenje…

imam sad i psolednji update, ali se nista nije promenilo :frowning:

system:Linux mint 13 KDE LTS
laptop:ASUS K50IN

Welcome back :slight_smile:
A kako si ga update-ovao? Ja sam isto imao problem se najnovijim sa Adobe sajta, nije mi radio YT, pa sam vratio na stari… Meni deluje da ga nisi dobro update-ovao, kao da i dalje koristi stari pa ti zato izbacuje da ga ukljucujes… :slight_smile:

update systema radim: sudo apt-get upgrade

Proveri opciju Use Shockwave Flash ( in Firefox ), ako je kojim slučajem na Always ask.

[ATTACH]1352.IPB[/ATTACH]

Ubaci rucno Flash Player, a ovde skini zadnju verziju koja je radila: http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html#main_Archived_versions

Probaj onda da ga skines sa Adobe sajta ( ali podsecam da sam ja imao problem sa tom verzijom, no ne mora da znaci da ces i ti ). Raspakuj ga, prekopiraj foldere gde treba, a libflashplayer.so fajl ubaci u ~/.mozzila/plugins
Ako nema plugins foldera, napravi ga. :slight_smile: I naravno, ako ti je pritom ukljucen FFox, restartuj ga.

EDIT:
Sad tek videh prethodna dva posta. Poslusaj prvo sta kaze @[member=‘drinx’], pa ako ne pomogne, ili hoces rucno da ga update-ujes, onda skini flash sa linka sto je napisao @[member=‘Supergull’] i prati moje uputstvo za instalaciju. :slight_smile:

otrilike kontam sve kako treba da ide samo me interesue koja je poslednja podrzana verzija flesj playera za linux i koju od ta tri na slici sto je dao drinx treba da izbrisem pre nego sto unaacim ponovo u te fajlove?

11.2 je najnoviji. Ili drugim recima onaj koji skines odavde:
http://get.adobe.com/flashplayer/

Nego da rasclanimo, ono sto je @[member=‘drinx’] napisao ti je nacin da ugasis ta obavestavanja da ti je flash star. Znaci da zadrzis postojecu verziju ali da ne moras stalno i svaki put da ga ukljucujes u FFox-u.
A ono sto smo ti ja i @[member=‘Supergull’] napisali, je drugi nacin da resis problem, tj. uputstvo kako da instaliras najnoviji flash.
Ti odluci sta ti vise odgovara. :slight_smile: :drinks:

I ja sam imao problem skoro prilikom apgrejda fleša nikako nije mogao sa prorodi, mada koristim Iceape/Seamonkey ne mora da znači da je to i sa Iceweasel/Firefox, ali rešio sam to jednostavno tako što sam obrisao .macromedia folder :slight_smile: .

Inače zapravo koristim verziju 10.3.x tako da ne mora ovo da bude isto i za 11.2.x , mada ništa ne košta i ovo da pokušate ;).

RADI! :smiley:
evo citucko sam vase savet a nesto i iz druge teme… uglavnom sustina je skunuti fajl raspakovati fajl.so prekopitati u mom slucaju usr/lib/mozila/plugins/
u treba traziti rot dozvolu moze preko terminala a moze i desni klik kad udjete u usr/lib/mozila/plugins/ pa tu nadjete u podmeniju ownership permision i to je to :slight_smile:

p.s. hvala svima , i nemojte misliti da vam pisem ovo jer vi to ne znate vec mozda jos neko zaglavi tako pa on da zna :slight_smile: