Free Cloud Storage - Copy: Store, protect, and share amazing things

https://www1.copy.com/home/

Kako stoje stvari. prilično slično Dropbox-u - samo je znatno veći prostor for free. Probajte!
Treba vam copy-agent (Linux Copy Client). Deb paket možete preuzeti (zahvaljujući sjajnom TheeMahn - u) odavde:
http://ultimateedition.info/ultimate_edition/a-new-toy-2/

Nije mi tražio aktivaciju, proradio odmah. Možda zbog gmail naloga.

Ja sam imam 60gb na dropboxu :blum2:

Pa dobro bre i ja koristm drop i ubuntu i gmail kao storage i sad ovo, to je sve jedan lep novi HDD.
edit
E da , zamalo da zaboravim da napomenem da tamo ne držim ništa.
(Osim ono što android trpa sam na Gogle sync)

Copy KRAJ

Barracuda Copy - Copy End-of-Life

Da, kraj… :frowning: Lepo je radio, baš lepo…

Kada smo već na toj temi, pošto ću morati da migriram na neki drugi servis, ima li neki predlog? Da ne bude ništa od Google-a, da daju pristojan prostor, da bude free i da ima klijent i za linuks i za android…

Za ~80 evrića imaš sve to (osim što nije free), i još mnogo više…2TB na sopstvenom diskiću :smiley:

MEGA

mega je stvarno mega :wink:

@rapha

Hubic nije loš. :slight_smile:
Ko se odrekao Googla? | Page 30 | FOSS | Free and Opensource Serbia

Ref kod ( +5GB obojici ): Ko se odrekao Googla? | Page 31 | FOSS | Free and Opensource Serbia

:slight_smile:

A ako kinta nije problem, @Dragan je 1000% u pravu. Tvoj disk, u tvom stanu, sa tvojim podacima pod tvojom kontrolom… :slight_smile:

MEGA i(li) Hubic

prve pare kad skupim, kupujem NAS i to je to, bog da me vidi.

Mail.ru daje pristojnu količinu besplatnog prostora

Otprilike se i znalo da ce Copy Cloud da se ugasi. Videlo se pre vise od godinu dana da je brod poceo da se ljulja.
Ljudi su godinama(a medju njima i ja) imali problem sa brisanjem fajlova iz kante. Ako me pamet dobru sluzi, taj problem je postojao od 2013. god. i uopste ne znam da li je resen, jer sam prestao da koristim Copy.
Sjajan domen su imali, dobru aplikaciju za android, ali slab marketing. Pojeo ih je Dropbox koji daje bednih 2 GB.

Da jbt, sta ti je marketing, u mom okruzenju niko nije cuo ni za sta drugo sem za Dropbox…

Hvala puno braćo na savetima i sugestijama.

Pošto na tom cloud-u držimo porodične fotografije i druga zajednička dokumenta (naravno imamo bekap), gledao sam zajedno sa ženom. Ja sam gledao nekoliko servisa, mojoj ženi se dopala MEGA i onda smo konsenzusom izglasali MEGA-u. :slight_smile:

Čisto da ti i žena uzmete u razmatranje činjenicu da će debelog Kim-a koji je većinski vlasnik MEGA servisa australijske vlasti u narednim mesecima isporučiti USA gde će najverovatnije biti i optužen po mnogim tačkama za držanje piratskog Megaupload-a. Ukoliko ga ameri osude, a sve se govori o tome da će od njega “da naprave primer”, MEGA odlazi u večna lovišta zajedno sa porodičnim slikama i ostalim stvarima.

@Vladimir Nisam siguran da Kim trenutno ima neke pravne veze sa Megom i da bi sa njegovim hapsenjem opstanak firme dosao u pitanje.

View All Details

Pravne ili ne… MEGA pada ako padne on, jer je on vlasnik servisa (na ovaj ili onaj način).

Ista “pravna” situacija je bila i sa Megaupload-om, servis se nije vodio na njegovo ime pa je on optužen jer je njegov.

Jbš ga, sve je moguće. Prećićemo taj most kada dođemo do njega. :slight_smile: