Gasenje sistema...ili ti "Shutdown"

Kada kliknem da iskljucim racunar, on se samo odjavi, nece nikako da se ugasi. Osim ako duze drzim pritisnuto dugme za paljenje. Kako da resim taj problem?

Ako ova tema vec postoji, izvinjavam se, trazio sam, neeema.

udji u home folder stisni ctrl H da vidis skrivene fajlove i sledece fajlove negde prekopiraj na sigurno… (koristi opciju cut, ne copy)

.config .gconf .gconfd .gnome2 .gnom2_private
uradi restart racunara iz terminala

sudo reboot

vrati nazada fajlove gde su bili…u home folder

izloguj se iz sesije i uloguj se…

Trebalo bi da ti proradi

Opet isto, samo se izloguje, a folder .gconfid ne postoji.

Probaj da azuriras kernel…

Koji sistem imas?

i koji kernel koristis?

Mozda bi noviji kernel resio problem… Nista ne gubis da probas…

Linux mint 12 Lisa 32
A kernel neznam sta je, izvinjavam se pocetnik sam. A sto se tice azuriranja…razmisljao sam da instaliram Mint 13 ali neznam u cemu je razlika izmedju mate-a i cinamon-a pa jos uvek nisam nista uradio.

Mate i Cinammon su razlicita graficka okruzenja koja koristis pri radu na racunaru, pojednostavljeno , to je ono kako izgleda tvoj desktop, odnosno radna povrsina. Mate i Cinammon se ne razlikuju mnogo, tako da ces se sigurno snaci bilo koje okruzenje da izaberes Pogledaj na youtube kako izgledaju, i odaberi ono koje ti se vise svidja. Jednostavno kucas u pretragu Linux Mint 13 Mate ili Linux Mint 13 Cinammon.U svakom slucaju ne bi bilo lose da ukoliko mozes predjes na noviju verziju 13. Linux je konstantno u razvoju, i trudi se da imas uvek najnoviju verziju, kad god je to moguce.

Cuo sam da Cinnamon pomalo stuca pod Dual core CPU i Nvidiom poslednje generacije,sto nije bas za pohvalu,a Mate je poduhvat koga ce gnome fallback zasigurno izbaciti iz igre … A posto imam Dual core…jos vise sam zbunjen :connie_jail: al’ nek ide zivot, ici cu na to sta mi se vise svidja na “oko”…

Kod mene na desktopu, procesor intel dual core, nvidia gt8400, radi savrseno. Problem je ako imas amd konfiguraciju, i ati radeon grafiku. Onda ume malo da ‘‘stuca’’. Dugo sam koristio xubuntu sa xfce radnim okruzenjem, koje je bas stabilno, i ne bih ga se tako lako odrekao da sam pronasao neki veci problem na Linux Mint 13 Cinammon verziji.

ja imam dual core intel na 2500GHZ i ati karticu 3850 znaci stara kartrica…ima 4 godine…cinnamon leti…ne stuca nista…

Problem kod ATI kartica i linuxa nije u kartici, nego u drajveru, jednostavno drajveri su im losiji daleko od nvidia drajvera…i to se jako oseti u radu…

Sa tom konfiguracijom neces imati problema sa cinnamon na 13, ma radi ko zmaj. Jos nisam nasao masinu na kojoj cinnamon ne radi kako treba, bilo ATI, IntelHD ili NVidia.

Odletesmo mi sa teme. Sve u svemu, upravo sam instalirao 13-itcu Cinnamon i sve radi perfektno :connie_jail:

Moja grafika je integrisana na Dell Vostro A860: Intel® 965GM x86/MMX/SSE2