Gde povoljno nabaviti Raspberry Pi 2?

Odlučio sam da ovih dana nabavim Raspberry Pi 2 za neki projekat pa mi treba preporuka oko nabavke - video sam da se cene kreću tu oko 5500, ali mi treba neko proveren u Beogradu i okolini (ako znate nekog ko prodaje jeftinije dobro bi mi došla informacija). Znam da bi me možda izašlo povoljnije da naručim preko neta, ali hitno mi je. Hvala unapred.

imas ljude na internetu, ja sam bio nalazio neke bas iz BG i NS, duckduckgo je tvoj prijatelj. Mislim da su u pitanju bili sajtovi za prodaju.

Hvala ti, naišao sam na neki TechnoDis u Beogradu, deluje mi okej. Ako neko zna još neke nek napiše.

Ja sam od ovih naručio pre par godina rP1 model Raspberry 2 Model B

Ako hoćeš polovne pogledaj na kupujemprodajem.com

Da ne otvaram novu temu, i recimo nabavim raspberry pi, kako posle da instaliram os, jel klasicno ili kako? Moram ja taj TechnoDis da propitam.

Raspberry Pi koristi ARM arhitekturu tako da ćeš morati da instaliraš neki OS prilagođen toj arhitekturi - srećom, imaš puno izbora :smiley:
Raspberry Pi - Wikipedia, the free encyclopedia

Treba ti SD kartica za instalaciju (naravno treba da bude Linux kompatibilna), Micro USB napajanje , USB miš i tastatura, a monitor možeš da priključiš preko HDMI. Imaš na netu dosta članaka, nije to uopšte teško odraditi.

Raspberry Pi NOOBS Setup

Sprema se uskoro (sledeći)
[SIZE=4]Raspberry Pi 3 Model B
Raspberry Pi 3 to Come with Built-in Wi-Fi and Bluetooth LE, First Photos Leaked :bookworm:[/SIZE]

Kad bi zadržali cenu dvojke, RPi 3 bi bio pun pogodak…

Kad pomenu cenu (“ne”)zvanično je lansiran Raspberry Pi 3
Cena: 35$ ili 32€
Raspberry Pi 3 on sale now at $35 - Raspberry Pi