GIMP 2.8 Script-FU skup od 100 skirpti za Gimp 2.8.

GIMP 2.8 Script-FUs je kolekcija sa preko 100 i više skripti koje su u osnovi pravljene da rade pod gimpom 2.4. međutim prepravljene su da rade i pod Gimpom 2.8.
Pored filtera i raznih efekata, tu su i skripte koje vam omogućavaju da lako napravite kalendar, omot za CD, vodeni žig itd.

[font=Arial]U zvaničnoj dokumentaciji stoji da ove skripte ne rade pod Gimp 2.6.[/font]
Preuzimanje: http://www.gimphelp…pts-2.8.tar.bz2

Preuzeta arhiva se raspakuje i prekopira u

~/.gimp-2.8/scripts[font=Arial] ili u: [/font]/usr/share/gimp/2.0/scripts

Odlicno, u poslednje vreme dosta koristim GIMP pa ce ovo biti od velike pomoci. Dobro je da su prepravljene za 2.8

Jesi ih i licno isprobao? Kako ti se cine?

Uuuu ovo se mora probati, baš sam tražio nešto slično… Hvala :slight_smile:

Nisam još uvek. Samo sam preneo vest. :slight_smile:

Da li ste slučajno naleteli na nešto tipa " beauty effect ", među postojećim skriptama, ili plugin - ovima ? Da jednim klikom gimp poboljša fotografiju, kao da je slikana sa nekim od Canon Eos familije aparata.

Ti efekti tj pluginovi obično zamuljaju do bola fotografiju…

Ove skripte su odlične. Veliko hvala :slight_smile:

Ove skripte su ludilo. Sad bas nesto isprobavam za kolor korekciju, prva liga :slight_smile:

Slazem se…
Jos samo da pocnem cesce koristiti gimp i :)…

Svidja mi se sto ima bas dosta efekata da se bira, sto daje mnogo vise mogucnosti za kombinovanjem istih. Nikad nesto nisam voleo ona gotova resenja tipa selektujes efekat i on ti sredi sliku, sa ovim skriptama imas vise kontrole.