gnome shell na mint 13 kde ?

Da li je neko probao instalirati gnome 3 na KMintu (13-ka, u mom slucaju)?
Nesto sam ovdje iscackao, dodao ta dva repozitorija i u synapticu mi pokazuje 3.5 verziju gnome shell-a kao najnoviju.
http://www.noobslab.com/2012/03/install-gnome-34-on-ubuntulinux-mint.html
Ne znam isplati li se uopste poso- cisto bih da probam ta poboljsanja na gnome 3-ci koja pocinju sve vise da hvale, a nemam mjesta na disku za instalaciju neke nove distre.

Moj predlog jeste da instaliraš Gnome Shell zasebno na novom sistemu.

Instaliranje Gnome preko KDE ili uporedo sa KDE-om… svašta može da podje naopako a nešto će zasigurno poći jer se biblioteke potpuno različite i obično se javi problem sa konfliktom izmedju QT i GTK u najbanalnijim situacijama tipa da ti se svi programi na sistemu dupliraju.

Ma to sam i ja mislio…
Ok, hvala!

Pazi nije da hocu da te obeshrabrim, uostalom na grešakam se najbolje uči, ali nećeš nikada biti 100% siguran da li sistem ne radi dobro jer mu smeta konflikt oko paketa ili ne radi iz nekog drugog razloga.

Ја сам инсталирао КДЕ на Убунту 10.04 кад је још био Гноме 2 и нисам имао проблема никаквих. Поново сам то урадио на верзији 12.04 уз Јунити и исто је радило. Е сад обрнуто како би било не знам, али ако будеш то радио, саветовао бих те да направиш нови user account који ћеш користити само за Гноме3, а овај претходни само за КДЕ, јер сам ја ту имао проблема кад сам са истог улазио на оба… мислим никаквих значајних проблема, само GTK/QT измешано мало било и тако ситнице неке

Ne bih se sad, znate, ipak upustao u bilo kakvo muckanje sa epruvetama i retortama i tako to- pisem neki rad, evo pri kraju sam, svi mi podaci na mintu i ako nesto ode…a i zivaca mi ostalo kolko Homeru Simpsonu dlaka na glavi, znate kako je to. Juce nadjem, evo, na nekom stranom forumu gdje je jedan nabacio gnome shell na cinnamon- otiso cinnamon, na 4 stranice mu posle pomagali da ga vrati. (Al mi nije losa ova ideja sa 2 korisnika, moracu to negdje jednom probat…)
Meni, na ovoj masini, na ubuntu 10.04 nije radio, recimo, ni lxde desktop kako treba.
A i Kmint 13 mi, fala Bogu, radi ko sat… I to kolko vec, evo 8-9 mjeseci a da nemam s njim problema.
Uostalom, sutra bi trebao izac novi opensuse sa novim gnome 3, pa mogu njega preko live dvd-a ili iskamcit drugi pc pa…pa ima, vidim, i ovaj Bridge, jerbo imam neka losa iskustva sa stabilnoscu opensuska…
Fala, momci.

VirtualBox па се играј колико хоћеш :wink:

Nece to sa Virtualboxetom, slaba masina, amd athlon palomino iz 2002., pa sve ide usporeno.
Evo probah i sa live-cd opensuse novi, radi nvidijine graficke i drajevera za istu baca me u fallback mode, nista ni tu od gnome 3.
Nista, moracu negdje instalirat pa da vidimo to cudo od gnome 3.6.