Helou!

Pozdrav ljudi, jos jedan svezi korisnik Linuxa je ovde! Bas sam pre jedno nedelju dana presao na Linux mint KDE verziju i mislim da cu se zadrzati jos dugo na ovoj distribuciji. Razmisljam se da probam Debian, ali videcemo.

Za sad mi je plan da naucim da radim sa terminalom i da malo po malo podesavam da sve radi savrseno na mom laptopu.

Svaki savet je dobrodosao! Vec sam ispratio prvi savet koji obicno ljudi daju, tako da citam dosta o svemu. Malo imam problema oko temperature, ali valjda ce se srediti/. Instalirao Jupiter koji regulise sve lepo, ali opet drzi na oko 70 C. Mada, negde sam citao da je kriticna temperatura za moj laptop oko 108 c, pa moze da bude da je 70 C sasvim ok.

Pozdrav!

Dobrodosao u zajednicu! :slight_smile:
Tu smo da pomognemo, pogotovo novajlijama! :wink:

Welcome MrSpaz! :wink:

Dobrodošao u zajednicu, nemoj da se ustručavaš oko pitanja. Tu smo da pomognemo.

Evo ti još jedan savet: nemoj da žuriš sa promenom sistema. Mint 12 KDE jako lepo radi, ja ga vozim live sa fleša i zadovoljan sam a preferiram gnome :wink:

Hvala na dobrodoslici! Malo cu dublje da se upustim u OS, pa tek onda cu da pocnem sa pitanjima, a mozda i sa diskusijama jer za sad nemam pojma, a razni tutoriali i google cine cuda pri upucivanju! :slight_smile:

Giga, jesi li ti sa EUC-a? :wink:

Imaš i našu wiki stranicu, ima tu dosta teksta. I tek će ih biti…

DOBRO NAM DOŠAO MrSpaz :slight_smile:

Jedan savet ako si nov u linuxu… zabavljaj se dosta dugo sa ovim Mint-om, tek onda se upuštaj u core debian. Isto tako malo više prakse a malo manje čitanja :slight_smile: Zvuči glupo ali dok 50 puta ne zezneš nešto debelo na sistemu nećeš ga nikad naučiti, 51. put ćeš već biti doktor za tu oblast koju si zeznuo :wink:

Hvala, hvala,

mada sad i nemam nekog potencijala da zajebem stvari, radim tek osnovne stvari u terminalu tipa cp, mv, rm, ln i ln -s, pa i nema mesta da se zajebe. :wink:

Hmm, ucim se jos i sa sudo apt-get za instalaciju softvera, nekako mi je jaca fora preko terminala nego software managera. :slight_smile: Bas instalirao smplayer na ovaj nacin.

Kada misliš da sve znaš i kada misliš u sebi da je kernel **** dim :slight_smile: i da se vodiš činjenicom da si doktor za linux i u slobodno vreme pomisliš da bi mogao da napraviš svoju distribuciju… tada ćeš zajebati nešto :slight_smile: Iz iskustva govorim a verujem i u ime velike većine, jednostavno zato i volimo ovaj sistem jer kroz greške napravljene na njemu se najbolje isti i uči i pamti i zavoli na kraju.

:wink:

Haha, cekaj prvo da u potpunosti razumem STA je kernel, pa tek onda to moze. Znam okvirno sta je… :wink:

Ima li neka aplikacija gde mogu videti opterecenje kompjutera, temperature i ostale stvarcice? Mislim, siguran sam da postoji, samo me zanima koju preporucujete. :slight_smile:

Ajde da nebi spamovali temu o predstavljanju, otovri temu u forumu Aposlutni početnici :wink:

Pa ćemo dalje prepisku tamo nastaviti zbog preglednosti.

Dobro ti nama došao MrSpaz! :wink:

Dobrodošao u zajednicu :wink:

Ne kontam… :wink:

Pa ima jedan lik na eliteunitedcrew trakeru, pa sam pomislio da si to ti.

Nisam sigurno! :wink: hehe!

Dobrodošao… :wink: :slight_smile: :slight_smile: