hp compaq elite 8200 all-in-one

Zdravo svima

prvo da se pohvalim …jeeee…kupio sam all-in-one PC :23:

product: HP Compaq 8200 Elite AiO Business PC (LN055AV) 
BIOS version: J10 v02.07
Intel(R) Core(TM) i3-2130 CPU @ 3.40GHz
VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09) 

ostalo nije toliko ni vazno.

Instalirao sam linux mint 12 KDE na ovaj moj dugo iscekivani kompjuter i odma problemi :23:

Problem nastaje pri samoj instalciji gde jednostavno sve je crno, hajde to sam resio opcijom nomodeset i nosplash i uspeo podici system.
Sysetm je zivahan ali kad god hocu da pustim neki video bilo vlc, mplayer prvo ekran se skroz zacrni i onda opet vrati u normalu i mogu da gledam video. isto se desava kada taj isti video gasim.
Probao sam da nadjem resenje na internetu i najpribliznije sto sam uspeo da nadjem je xset -dmps i stvarno kad to ukljucim tj disable-ujem dpms on pusta film bez onog crnog ekrana ali posel izvesnog vremena jednostavno svaki video krene da secka , preskace, davi…

Stvarno ne znam u cemu je problem…u driver-ima, u codecima, u playerima, u dpms, u kernelu …?
Postoji li neki repo odakle je moguce skinuti novi kernel i driver-e za mint?

hvala unapred

Što se videa tiče mislim da je problem u drajveru za grafiku…

Kako je KDE malo nestabilan ja bih ti preporučio da instaliraš Cinnamon tj Gnome verziju jer ona je 10x stabilnija od KDE verzije.

Ne znam da li si proverio md5 sumu, jer mašina koju imaš treba da pusti i hd filmove bez problema. Ja sam koristio neko vreme KDE i probleme sa filmovima nisam imao. Meni ipak liči da ISO slika koju si skinuo nije skinuta kako treba. Imaš na forumu način kako se proverava a na zvaničnom Mint sajtu imaš i md5 sumu. Ako se ne poklapaju onda je verovatno tu problem pa treba uraditi novu instalaciju.

Da to odgovorim za kernel, imaš mainline odakle možeš da skidaš gotove (već kompajlirane) kernele. Adresa. A za intel grafiku su ti drajveri već u kernelu. Jesi uradio update nakon instalacije?

isti iso koriscen na laptopu koji imam i tamo je sve ok, ali naravno drugacija je konfiguracija te odbacujem da je greska u iso image-u.
hvala na linku za kernel, i probao sam ali nista…sve je isto.
naravno update odradjen

Vladimire , slazem se za ovo da je problem u driver-u ali to nema veze sa grafickim okruzenjem koje koristim.
Dosao sam do zakljucka da hd 2000 ima problem sa ili kernelom koji imam. Ali probao sam i suse 12.1, fedora 16, ubuntu 11.10(sto je isto sto i mint12) i svugde isto.

Svugde moram nomodeset da stavljam kako bih podigao/installirao sistem.
Stavio sam i xorg-edgers u nadi da ce novi drajveri pomoci ali nista.

Probaj sa novijim drajverima iz X Updates PPA (mada si rekao da si probao sa x edgers):

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

A posto imas SNA - Sandy Bridge New Acceleration Architecture, da je omogocis to mozes preko PPA

sudo add-apt-repository ppa:sarvatt/intel-sna 

sto su zapravo i najnoviji xserver-xorg-video-intel drajveri. Mozda je problem sa grafickom akceleracijom u pitanju. Malopre sam procackao sa xconfig po kernel opcijama, zakleo bih se da sam kod zadnjeg kompajlrinja video nesto za All-in-one, ali sad nisam uspeo da nadjem sta.

I pogledaj http://intellinuxgraphics.org/2011Q4.html