I Cinnamon bez systemd :)

Konačno je i Cimet pao…radi bez uljeza u TRIOS/Debian :slight_smile:
Iskreno, mislio sam da će biti lakše, ali sam se preračunao… malo više zezanja je bilo oko Gnome delova, mada su na kraju morali da “priznaju” :smiley:

Za sada su paketi bildani “ugly-hack” metodom, samo da se dođe do podešavanja, i binarnih paketa za probu, zato što su konfiguracione skripte potpuno zatrovane systemd delovima.
Biće potrebno dosta testiranja kako sve to radi bez virusa, u različitim uslovima, ali početak obećava :slight_smile:

Za par dana, spakovaćemo i pakete za repo, a dotle…malo slikica :slight_smile:

TEST2-1.png TEST2-2.png TEST2-3.png TEST2-4.png

E to je poso, alal vam ćufte! (Veganske ćufte, pošto ja ne konzumiram namirnice životinjskog porekla).

Vegan ozbiljno? Ono u fulu?

Nisam još potpuno na presnoj hrani ali postepeno idem ka tome, što mi je cilj. A zaista jedem samo namirnice biljnog porekla ( 80-90 % presno) .
Si pogledao filmić što sam okačio u zanimljivi klipovi…?

Da li ima planova za ovo odlično grafičko okruženje? Bilo bi odlično da i ono bude dostupno u TRIOS-u.

@Lazar
Ja sam kriv…odavno sam očistio Cimet od uljeza, ali nikako da sredim pakete i prebacim u repo na testiranje :confused:
Podigao sam test Trios da proverim posle apdejta…čini se da i dalje sve radi kako treba…javljam se malo kasnije…

@Cinamon
Radi (za sada bar, u VM…) koliko se meni čini, kako treba…
No, mislim da će sve biti do kraja na svome mestu tek kada očistimo i kompletan Gnome, pa će moći i on da se instalira… za sada veliki deo paketa jeste instaliran, ali gnome3 još uvek ne mogu da pokrenem kao DE, samo pojedinačne delove…

[[email protected]][/home/dragan/Desktop]# dpkg -l *libsystemd* dpkg-query: no packages found matching *libsystemd* [[email protected]][/home/dragan/Desktop]# dpkg -l *systemd* Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad) ||/ Name Version Architecture Description +++-======================-================-================-================================================= un libpam-systemd <none> <none> (no description available) un live-config-systemd <none> <none> (no description available) un systemd <none> <none> (no description available) un systemd-services <none> <none> (no description available) un systemd-shim <none> <none> (no description available) un systemd-sysv <none> <none> (no description available) [[email protected]][/home/dragan/Desktop]# dpkg -l *gnome* | grep ii ii gir1.2-gnomebluetooth-1.0 3.14.0-2 amd64 Introspection data for GnomeBluetooth ii gir1.2-gnomedesktop-3.0 3.14.1-1 amd64 Introspection data for GnomeDesktop ii gir1.2-gnomekeyring-1.0 3.12.0-1+b1 amd64 GNOME keyring services library - introspection data ii gnome-accessibility-themes 3.14.2.2-1 all Accessibility themes for the GNOME desktop ii gnome-applets 3.8.1-1 amd64 Various applets for the GNOME panel - binary files ii gnome-applets-data 3.8.1-1 all Various applets for the GNOME panel - data files ii gnome-bluetooth 3.14.0-2 amd64 GNOME Bluetooth tools ii gnome-bluetooth-build-deps 3.14.0-2 all build-dependencies for gnome-bluetooth ii gnome-calculator 3.14.1-1 amd64 GNOME desktop calculator ii gnome-common 3.14.0-1 all common scripts and macros to develop with GNOME ii gnome-desktop3-data 3.14.1-1 all Common files for GNOME desktop apps ii gnome-doc-utils 0.20.10-1 all collection of documentation utilities for the GNOME project ii gnome-icon-theme 3.12.0-1 all GNOME Desktop icon theme ii gnome-icon-theme-symbolic 3.12.0-1 all GNOME desktop icon theme (symbolic icons) ii gnome-keyring 3.14.0-1+b1 amd64 GNOME keyring services (daemon and tools) ii gnome-media 3.4.0-2 amd64 GNOME media utilities ii gnome-menus 3.13.3-6 amd64 GNOME implementation of the freedesktop menu specification ii gnome-mime-data 2.18.0-1 all base MIME and Application database for GNOME. ii gnome-orca 3.14.0-4 all Scriptable screen reader ii gnome-panel 3.8.1-7+b1 amd64 launcher and docking facility for GNOME ii gnome-panel-control 3.5.2-8 amd64 command line utility to invoke GNOME panel run dialog/menu ii gnome-panel-data 3.8.1-7 all common files for the GNOME Panel ii gnome-pkg-tools 0.19.4 all Tools for the Debian GNOME Packaging Team ii gnome-screenshot 3.14.0-1 amd64 screenshot application for GNOME ii gnome-session 3.14.0-2 all GNOME Session Manager - GNOME 3 session ii gnome-session-bin 3.14.0-2 amd64 GNOME Session Manager - Minimal runtime ii gnome-session-common 3.14.0-2 all GNOME Session Manager - common files ii gnome-settings-daemon 3.12.2-1ubuntu2 amd64 daemon handling the GNOME session settings ii gnome-settings-daemon-schemas 3.12.2-1ubuntu2 all gnome-settings-daemon schemas ii gnome-sushi 3.12.0-2+b1 amd64 sushi is a quick previewer for nautilus ii gnome-terminal 3.14.1-1 amd64 GNOME terminal emulator application ii gnome-terminal-data 3.14.1-1 all Data files for the GNOME terminal emulator ii gnome-themes-standard:amd64 3.14.2.2-1 amd64 Standard GNOME themes ii gnome-themes-standard-data 3.14.2.2-1 all Data files for GNOME standard themes ii gnome-user-guide 3.14.1-1 all GNOME user's guide ii libgnome-2-0:amd64 2.32.1-5 amd64 The GNOME library - runtime files ii libgnome-bluetooth-dev 3.14.0-2 amd64 GNOME Bluetooth tools - support library development files ii libgnome-bluetooth13 3.14.0-2 amd64 GNOME Bluetooth tools - support library ii libgnome-desktop-3-10 3.14.1-1 amd64 Utility library for loading .desktop files - runtime files ii libgnome-desktop-3-dev 3.14.1-1 amd64 Utility library for loading .desktop files - development files ii libgnome-keyring-common 3.12.0-1 all GNOME keyring services library - data files ii libgnome-keyring-dev 3.12.0-1+b1 amd64 Development files for GNOME keyring service ii libgnome-keyring0:amd64 3.12.0-1+b1 amd64 GNOME keyring services library ii libgnome-menu-3-0 3.13.3-6 amd64 GNOME implementation of the freedesktop menu specification ii libgnome2-0:amd64 2.32.1-5 amd64 The GNOME library - transition package ii libgnome2-bin 2.32.1-5 amd64 The GNOME library - binary files ii libgnome2-common 2.32.1-5 all The GNOME library - common files ii libgnomekbd-common 3.6.0-1 all GNOME library to manage keyboard configuration - common files ii libgnomekbd-dev 3.6.0-1 amd64 GNOME library to manage keyboard configuration - development files ii libgnomekbd8 3.6.0-1 amd64 GNOME library to manage keyboard configuration - shared library ii libgnomevfs2-0:amd64 1:2.24.4-6+b1 amd64 GNOME Virtual File System (runtime libraries) ii libgnomevfs2-common 1:2.24.4-6 all GNOME Virtual File System (common files) ii libgnomevfs2-extra:amd64 1:2.24.4-6+b1 amd64 GNOME Virtual File System (extra modules) ii libobasis4.4-gnome-integration 4.4.0.3-3 amd64 Gnome integration module for LibreOffice 4.4 .0.3 ii libopenrawgnome1:amd64 0.0.9-3.5+b2 amd64 free implementation for RAW decoding (GNOME integration) ii libpam-gnome-keyring 3.14.0-1+b1 amd64 PAM module to unlock the GNOME keyring upon login ii libsoup-gnome2.4-1:amd64 2.48.0-1 amd64 HTTP library implementation in C -- GNOME support library ii network-manager-gnome 0.9.10.0-2 amd64 network management framework (GNOME frontend) ii policykit-1-gnome 0.105-2 amd64 GNOME authentication agent for PolicyKit-1 [[email protected]][/home/dragan/Desktop]#
Screenshot-TEST2 [Running] - Oracle VM VirtualBox.png

kako se aktivira cimet? Na logout pa se promeni okruženje?

Ako pitaš za TRIOS, custom paketa nema za sada u našem repou, a iz debianovih repoa ne može da se direktno instalira, zato što je uljezu strogo zabranjen ulaz u TRIOS :slight_smile:
Ako pitaš za neki drugi distro (tuntu?..), instaliraj ga, pa u login ekranu biraš koje ćeš okruženje

Za Trios sam pitao, pošto sam koristio dugo to okruženje i dopadalo mi se.

Počeo sam da sređujem pakete (moram sve da prepakujem kako treba…) pa kada ih prebacim u repo, objaviću ovde, i tada će moći da se instalira.

Samo da se potpišem da očekujem i ja Cimet.

Kakva je situacija sa Cimetom, hoce biti u finalnoj verziji TRIOS-a!?

@marecare
Hoće sigurno…ako ne odmah po objavi, onda sasvim sigurno par dana nakon objave.
Finalni (live) TRIOS će sadržati samo xfce, kao i do sada, a sva ostala okruženja će biti ubacivana u repo kako koje bude sređeno, odnosno očišćeno od uljeza.