Importovanje MS Acess baze u LibreOffice Base

Колико муке имам са овим. Гуглао и гуглао и никако да нађем добро решење. Нашао сам програм mdbtools али ми није помогао. Онај чаробњак за повезивање на базу не умем баш да користим, морају се неки драјвери додати, мрзи ме да се толико зезам око тога.

Онда сам из Access-a отворио базу и сваку табелу посебно сачувао као .xls (Excell). Онда сам преко Base чаробњака за повезивање на базу изабрао “Spreadsheet”, али ту могу да изаберем само једну табелу и после не могу да правим табеле уопште. Онда сам направио нову празну базу и ту уопште не постоји опција импортовања табела.

На крају сам отворио табелу из Calc, селектовао ћелије и то превукао у Base и тек тад сам успео.

Зашто је ово оволико компликовано, не могу да верујем да не постоји једноставнији начин?
Зашто не могу spreadsheet-ови да се једноставно импортују као табеле?

Има ли неко искуства са овим, потребно ми је јер немам (нећу) Windows и Access на свом рачунару, а треба ми база из Access-a за факс (да вежбам упите)

Probaj Kexi, iz KDE paketa…probao malopre, uredno importuje kompletnu .mdb bazu

Успео сам али није препознао примарне кључеве, нема релације и не може да се експортује, осим табела-по-табела, а опет џаба ми то кад не могу да убацим у Base

Možda @[member=‘Goran Rakic’] ima neko rešenje obzirom da je on maher za LibreOffice.