Instalacija Live USB sa podesavanjima koja ostaju nakon restarta

Za pocetak veliki pozdrav Linux Mint zajednici.

Do sada sam koristio Live USB Knoppix koji ima mogucnost da se u toku instalacije “doda” odredjena kolicina memorije (obicno od 200 MB do punog kapaciteta usb flesha)

Moje pitanje da li je (a sigurno jeste) moguce instalirati MINT na USB ali da ostanu sva moja podesavanja i podaci tj da prezivi restart.

Napomena:

za instalaciju na USB sam koristio YUMI[/url] i na isti stavio Knoppix, Ubuntu, Hirens i [url=“http://www.linuxmint.com/edition.php?id=119”]MINT 14 Mate

unapred hvala na odgovorima koja ce nadam se mnogima trebati.

PS
mozda i odgovor postoji na forumu ali ga nisam nasao …

Pozdrav, dobro nam dosao! :slight_smile:
Moze naravno. Samo u toku instalacije odaberes flash kao destinaciju za instalaciju ( koja rima :smiley: ), i to je sve. Trebao bi biti “sdc1”. Uslov je naravno dovoljno velik kapacitet istog.
Ako ga budes instalirao, YUMI ce prestati da ti funckionise na tom flash-u, jer ce Mint instalirati GRUB u MBR, tj. zameniti YUMI-ev sa svojim. :slight_smile:
I naravno, prezivljavace restart sa svim podacima i podesavanjima. Samo nisam siguran da li ces moci da instaliras na isti flash gde je i ISO fajl, mislim da ce ti trebati poseban sa kog ce ici instalacija, no nisam probao pa ne znam 100%.

Ukratko, mozes instalirati Mint na flash, ponasace se kao da je na normalnom hdd-u, sem sto ce biti sporiji, drugih problema nema. :slight_smile:

Moći će da instalira iako je ISO na njemu, ali postoji preduslov :slight_smile:

Fleš u tom slučaju mora biti veći od 8gb, napravi se extended particija i na nju se preko YUMI-a ubaci butabilan ISO slika Mint-a. Ostali prestor se ostavi neformatiran. Zatim se prilikom instalacije odabere sdX (obično je to sdc) i pustiš Mint da ti automatski iskoristi slobodan prostor i to je to…

Ako kojim slučajem ne radi tako onda ti ne gine 2 fleša ili CD i fleš…