Instalacija Minta i sitna podesavanja

Posto sam svasta nesto probao, eksprimentisao… reko da instaliram ponovo sistem i da ispodesvam sve kako treba.
Najvise me je nervirao GRUB koji sam instalirao (greskom)…
I sad kad sam hteo da aktiviram driver za Nvidia-u imam samo 310 driver, a nigde nema 313 koji sam koristio ranije, a ja ne znam u cemu je stos?
I kad se pokrece racunar ne cuje se zvuk startup-a nego samo susti, proverio sam sve fail koji treba da se pokrene je u sistemu i radi…
ali nece da ga reprodukuje. Niti pokrece zvuk pri gasenju… (nije nista strasno, ali me malo nervira)

Која верзија Минта је у питању? Који си систем раније користио, а који сад користиш кад нема твог драјвера?

Дај мало детаљније образложи да би могли да ти помогнемо :slight_smile:

Koristim Mint 14. Cinnamon sve isto sam instalirao, samo iz pocetka. I ranije sam koristio 14. Grafika mi je GTX 460
I jos jedna sitnica, kako u search engines dodati i google (u pitanju je mozilla i nije mi jasno kako ga nema)?

Ako ti nije kasno, a mozda i jos nekome zatreba, u FF kliknes na strelicu na dole tamo gde ti je search tab i onda na Manage Search Engines…, pa, npr., Get more search engines…, i odatle je jednostavno.

Koristim Mint 14 Xfce i nikako da nadjem podesavanje za promenu vremena ukljucivanja screen save-ra.Problem nije veliki ali smeta pomalo kada se gledaju filmovi a niste pri misu ili tastaturi.

menu / control center / screensaver

Mint 14 xfce ne dolazi sa nikakvim Screensaver-om predinstaliranim, to mu je jedan od nedostataka barem po meni. Nego naknadno insinstaliraš[font=“Arial”][color="#333333"][size=3].[/size][/font]

sudo apt-get install xscreensaver

Ako nema scrsaver, onda je problem u Power Managment-u, sigurno mu stavlja display u sleep. U tom slucaju proveri podesavanja u XFCE Settings -> Power Managment. :slight_smile: