Instalacija na 2 in 1

Imam problem prilikom pokretanja instalacije bilo kod OS-a osim Kali Linux-a 17.3v. U pitanju je notebook Acer Switch SW5-012-11QF Bios opcije su na slikama u attach-u. Pokusao sam i sa ukljucenim i sa iskljucenim secure boot, pokusao sam takodje da manuelno postavim lokaciju .efi file-a ali izlazi taj minimal bash grub.

Kad boot-ujem ubuntu ili centos izadje mi Minimal BASH-like Grub[/URL] dok[URL=‘https://user-images.githubusercontent.com/17401854/31186794-fb25ef1e-a92f-11e7-9741-3def14d74439.png’] windows nece uopste da boot-uje.

Kada importujem iso na flash preko windows-a, rufus mi je podesen na sledeci nacin:

2.jpg

Kad importujem preko linuxa, komanda je:
dd if=ubuntu.iso of=/dev/sdb

Pokusao sam sa USB 2.0 i 3.0

Da li se nekom to desavalo?

Pokusao sam da instaliram:
kali-linux-2018.4-i386
Qubes-R4.0.1-x86_64
tails-amd64-3.11
CentOS-7-i386-Everything-1810
linuxmint-17.3-mate-32bit
linuxmint-19.1-mate-32bit
ubuntu-mate-18.04.1-desktop-i386
Windows 10 Pro x64 En-US Activated
Windows_8.1_Pro_X64_Activated
Windows_7_32-bit_Professional_x86
WINDOWS 7 ALL IN ONE(PRE-ACTIVATED)

@OgnjenIT Da li si probao umesto tog Rufus-a da koristiš neki drugi program npr. [B]Universal USB Installer[/B][/URL] ili [URL=‘https://www.balena.io/etcher/’][B]Etcher[/B]? :slight_smile:

Paa… nisam. Do sad mi se nikad nije desio problem a da je on u pitanju. Sad cu pokusati pa javljam. :slight_smile:

Подеси у Rufus-у GPT и UEFI.
Искључи secure boot.

[SIZE=4]@Jocix - Poksao sam sa Universal-USB-Installer-1.9.8.6 ali bios nece da mi prepozna uopste USB (ni sa secure boot niti bez njega)
@Lazar - Kad udjem u podesavanja, nemam izbor toga sto ti kazes:
3.jpg
Security boot je iskljucen…

EDIT-1:
Upravo sam sa ubunta importovo fedorin iso na usb preko dd komande i pokrenuo je instalaciju. Jos samo da vidim da li ce proci instalacija normalno.

EDIT-2:
Uspeo sam da instaliramo Fedoru kad sam ubacio iso prkeo dd komande ali ubuntu nece… kao ni centos… cudno [/SIZE]

Zavisi kakav je iso. Inace ukoliko imas DVD, sve bi ti bilo lakse. Nisam jos provalio razliku izmedju butabilnog USB-a i DVD-a :wink:

Probaj da zavrtiš USB… :smiley:

Obzirom da mi je prosla Fedora, a zivot mi se ne vrti razbijajuci glavu da postavim ubuntu na laptop, ostavicu ovu misteriju ne razjasnjenu :smiley:
Dalje gubljenje vremena bi bilo uzalud…

Hvala svima na podrsci!