Instalacija Triosa iz Windowsa

Posle preuzetog Triosa ako bi koristio Universal USB instaler za instalaciju Triosa iz Windowsa, koji OS da izaberem od ponudjenih da bi ga instalirao na Flash.
Naravno uvek mogu u live linux pa tamo preko unetbootina, ali namerno sam postavio ovo pitanje, jel verujem da ima korisnika koji bi iz windowsa da naprave live flash za instalaciju.
Mislim da bi mnogima ovo bilo veoma korisno.

@Sreten Vrlo retko pravim na taj način live USB, tako da ne znam šta je sve ponuđeno, ali ako ima ponuđena opcija Debian Jessie, pretpostavljam da to treba da se izabere, pošto je TRIOS na Dzesiki zasnovan …:slight_smile:

Ima ponudjeno jako puno sistema. Ima ponudjen i Debian kao Live ili netinstall. Probacu preko njega.

Untitled.jpg

Radi. Evo javljam se iz Triosa. Stavio sam Ubuntu sa pdajuce liste i flash se digao bez problema. Cisto neke probe radi.
Sve mi radi kako treba koliko vidim. Net imam koristim SBB modem, ne vidim nijedan problem. Samo moram da dodam malo softvera Firefox naprimer itd.

Iceweasel je Debianov Firefox. Da li imaš neki poseban razlog za dodavanje Firefox-a? (Radoznao sam :))

Pa nemam, navikao sam na njega nista vise.

Zanimljivo da funkcioniše, s’obzirom da Ubuntu ima drugačiji raspored na ISO-u u odnosu na Debian. :rolleyes:
Trebao si “Debian Live” da odabereš, no dobro, ako radi, nećemo da se žalimo :smiley:

@Firefox:

Možeš da skineš oficijelni tarball, ili da instaliraš ubuntu paket, pošto u Debianu Firefox kao Firefox ne postoji.
Inače Iceweasel je po svemu apsolutno identičan upstream FF-u, uz izuzetak imena i logoa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Corporation_software_rebranded_by_the_Debian_project#Iceweasel

Zanimljivo je da nam nikada nije palo na pamet da probamo nešto slično wubi-ju da ubacimo u iso…barem meni :smiley:

Sa svim UEFI zavrzlamama, još nam samo taj wubi nedostaje…ali je zanimljivo kao mozgalica :wink:

Ali to je Firefox samo zbog politike Debiana jer je Mozilla Firefox pod copyright-om (naziv) morali su da smisle drugo ime.

Uopste mi ne smeta da ga koristim. Bitno da ima toobar gore i to je sve. Nego obicno FF koristim na linuksu iz neke navike nista vise. Ovaj browser koji je default mi uopste ne smeta.
Sto se instalacije tice sa flesha tice, moja ploca nema UEFI. Stara je ploca.

Hehe @Sreten to je Firefox, samo ne može da se koristi ime Firefox u Debian-u, pa se zove Iceweasel, ime je promenjeno… ništa drugo… :slight_smile:

Osim imena i ikona i logo su promenjeni :stuck_out_tongue:

Izvinjavam se ime i logo su promenjeni… :slight_smile: Ali suština je da je to Firefox… :slight_smile:

Nisam znao, hvala za info. Obino sam koristio linukse koji vec imaju FF instaliran pa nisam u toku. Debian ne koristim, obicno Ubuntu, Mint itd. Oni svi imaju FF pa me to bunilo.
Ulgavnom resili smo nedoumicu oko browsera :slight_smile:

Samo još wubi fanbojovi fale ovom forumu da bi bili kompletni :smiley: