Instalacija Zimbra Desktop klijenta na Mint 14

Da li mi neko moze pomoci i uputiti me kako da instaliram Zimbra Desktop (mislim da je ova zadnja verzija pisana u Perl-u tako da ono sto ima na forumu ne moze mi pomoci mnogo)?

@k08r4

http://files.zimbra.com/website/docs/7.2/Zimbra_Desktop_Install_Guide_7.2.1.pdf

Ja sam u medju vremenu uspeo nekako da ga nabudzim. Inace to uputstvo mi nije bas nesto pomoglo.
Ali potrudicu se da ispisem kako sam ja uradio.

1.Preuzmete zadnju verziju Zimbra Desktop-a
2.Odzipujete (ja sam stavio na Desktop folder)
3.Pokrenete na levi dvoklik fail (install.pl) i odaberete Run in Terminal
4.Kad otvori u terminalu trazice Vam da pritisnete Enter
5.Potom da prihvatite licencu (tako sto pritisnete slovo A na tastaturi) zatim ponovo Enter
6.I ispisace vam sledece “Choose the folder where you would like to install Zimbra Desktop’s application files [/opt/zimbra/zdesktop]:”
tj. tazice da mu date putanju gde da instalira. Moja putanja je bila /username/zimbra/zdesktop
7.Potom vas pita za neke user failove (koliko se secam, mozda gresim) uglavnom i to sam instalirao
8.Sad odete u Vas Home folder
9.Udjite u zimbra folder, zatim zdesktop folder i u folder linux
10.Tu pokrenemo user-linstall.pl
Dalje je prosto

Instalacija je potrajala sveukupno 10-ak minuta…upravo radi sinhronizaciju…

[ATTACH]1051.IPB[/ATTACH]

Ako imaš 64-bitni sistem, pre instalacije moraš instalirati 32-bitne biblioteke

sudo apt-get install ia32-libs

Nemam ima 32. sistem, (mada imam 4 gb rama) jeste traje desetak minuta. Ali meni je trebalo nekih 2 sata da googlam i probam (nemam bas mnogo iskustva na linux-u ali se nedam) :wink:

@k08r4
Iskustvo se najbolje stiče isprobavanjem…danas 2 sata, sutra 2 minuta :slight_smile:

To je tacno.

Ja sam ranije hteo da stavim Zimbru kao glavni email klijent na serveru, imao sam neku licencu gratis medjutim ona je podržavala samo 5 email-ova i to neka promo verzija koja je trajala samo 2 godine.

Što se tiče premium licence da imam para i da mi treba nebih razmišljao ni trenutka već bi zakupio collaboration zimbra server i puna kapa.

Ma mene mrzi da se logujem na Yahoo na 3. adrese i Gmail i onda sam objedinio sva 4. naloga na zimbri i proverim za cas.