Instaliranje ATI drajvera

Koliko mi se isplati da instaliram ATI mobility drajvere sa njihovog sajta? Ako bi trebalo to da uradim, kako da manuelno obrisem stare drajvere, pa da instaliram nove?

Evo ti uputstvo ovde

Pogledaj, prelistaj, izaberi pravi drajver za tvoj sistem. Iako se na mnogim forumima ne preporučuje vlasnički drajver za AMD/ATI grafičke ti probaj pa presudi :wink:

E, to… Instaliraj one koji su preuzeti sa zvaničnog sajta. Nemoj nikako one koji su ponuđeni u Additional Drivers, čitao sam negde da mogu da zeznu Cinnamon i Gnome3 u Mint-u…
Moj je predlog da ne instaliraš uopšte vlasničke drajvere ako ne moraš, a ako moraš - onda prati uputstvo koje ti je dao @stereo_advance

Mhm, bas ovi sto su ponudjeni u additional drivers mi i jesu zeznuli gui prosli put, pa sam se zato resio za manuelno instaliranje. Izgleda da nije ni bilo potrebe, jer su mi drajveri up to date.

Meni se javlja vec dva puta problem sa LIVE CD, kada pokusam da ga pokrenem na kompu sa ATI karticom.

Cd se vrti, i podigne se sistem do kraja, medjutim slike na monitoru nema. U prvom slucaju, kada sam iskljucio racunar na pola sekunde se pojavio desktop(pred samo iskljucenje) a u drugom slucaju slike uopste nije bilo, ali se cuo zvuk podizanja i gasenja sistema.

Ne znam koja je graficka u prvom slucaju, u drugom je HD 4600

Cudno, ja imam ATI karticu i nikad problem nisam imao… probao sam dosta distroa nikad nisam imao problem sa grafikom… imam ATI HD3850 ali nije integrisana…

И мени су драјвери из additional drivers направили прблеме у минт 12, једва сам вратио на претходно стање. Имам ATI HD3200М