Intel integruša i "seckanje slike"

Instalirao sam Linux Mint 18.2 Xfce i imam problem sa seckanjem slike prilikom skrolovanja i povremeno u kada gledam snimke (takozvani wrap efekat).

Isključio sam Compiz ali i dalje se javlja isti problem. Jedino sam primetio da je u manjoj meri primetno seckanje kada recimo pokrenem program za snimanje desktop-a. Čim ugasim taj program situacija je ista.

Evo i snimka na kome se jedva može videti ono o čemu pričam (taj presek se nalazi malo ispod sredine snimka): https://drive.google.com/file/d/0B0Ui4LcamvSTbW04U2RhRVFkT28/view

Da li neko zna šta bi moglo da pravi taj problem ?

Koristim Intel HD2000 integrisanu grafičku.

Isključi smooth scrolling u Firefoxu. Jednostavno neke grafike ga ne vole. Ja sam imao isti slučaj sa diskretnim radeonom.

Rešeno. Ovako mi je skroz neobično skrolovanje ali valjda ću se navići.

Vidi jel ima opcija za tearing off za tvoju grafičku u xorg.conf. možeš da probaš i compton compozitor. Takođe potraži firefox hardware acceleration verovatno je isključeno.

Hajde samo da razjasnimo, ni meni nikad to nije bilo jasno :slight_smile:
Znaci u FF:
Smooth Scrolling: OFF
Hardware Acceleration: ON

Ukucaš about:config u Firefox-u pa potraži:

layers.acceleration.force-enabled

i podesi da bude true. Ako nešto baguje samo vratiš na false.
Za intel grafiku kreiraj fajl u:

/etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

i upiši

Section “Device”
Identifier “Intel Graphics”
Driver “intel”
Option “TearFree” “true”
EndSection

Ako i ovo ne proradi možeš da probaš compton umesto xfwm compositora koji XFCE koristi.

@Hatori

Sad lepo radi i smooth scrolling. Inače ovo prvo sam već bio uradio (isti problem) ali posle ovog drugo više nema tearing-a.