Ista /home particija za Windows i Linux?

Moram da koristim dual boot, openSUSE i windows 10. E sad, prosto pitanje. Jel može /home particija da bude fat32 da bi bila vidljiva i na windowsu i na linuxu. Mali mi je hard disk i moram dobro da organizujem podatke.

Sinoć sam instalirao sisteme, ali mnogo gigabajta mi zjape prazno i ovamo i onamo. Ovako mi je ideja:

20 gb windows 10 (NTFS)
20 gb openSUSE / (ext4)
60 gb /home (fat32)
2 gb swap (swap)

Немере. M$-ови фајл системи не подржавају овлашћења, дозволе, симболичке линкове, итд, што би направило хаос са конфигурационим фајловима у /home фолдеру.
Боље остави /home уз /, а податке на посебну fat32/ntfs партицију.

Po ovome što si napisao malo je za 10
Ja bi ovako uradio
30gb ntfs
25gb ext4
sve ostalo fat32 kao magacin
u slučaju da ti je potreban swap potraži na netu kako da napraviš swap fajl

/home particija se pravi samo ako ti je potrebno da sačuvaš specifična podešavanja za neke aplikacije, ona ne mora da bude mesto za pakovanje muzike filmova dokumenta i slika, za to može da služi tzv magacin

Pravo da vam kazem, uspeo sam da poteram neke windows programe na wine. Solidno radi. Tako da od tog procesa sam odustao, ali je dobro znati. Još da kažem ima aplikacija playonlinux za mint je u softverskom centru, i tu mnogo ima dzidza bidza, to je frontend za wine. Svašta može da se potera, čak imaju bazu programa i igrica. S tim što me ovo drugo ne zanima. :slight_smile:

evo sad ništa ne radi. I posle neko da mi kaže da nema hakera, neko mi uzurpira sistem.