Kako da demontiram nepostojeći uređaj?

Drugari, treba mi pomoć. Ako ne zna Dragan onda niko ne zna :slight_smile:

Pre nekog vremena sam sa usb flasha podigao live lubuntu i nesto sam prckao po hardu. E sad vidite sliku, stoji mi u uredjajima - Lubuntu i ako ga nigde nemam u sistemu. Kako da uklonim ovo. Inače sda2 mi je sad swap, a meni stoji da mi je to nekakav Lubuntu :confused:

Nadam se da vidite poruku na slici.

Našao sam neko uputstvo, pa da probam da wipujem swap. inače, evo izlaz dmesg | tail — u slici

uspeo sam nekako, upisao sam nule u particiju i posle pomoću gparted formatirao.

Moram sad da restartujem, da vidim, nešto se sporo podiže sistem…

Koliko vidim sda5 je swap a sda2 je proširena particija i ne bi trebalo da je prikazuje kao uređaj. Da nisi nešto čačkao po fstab?

Nisam, slučajno sam live usb prebacio na sda2, morao sam ceo hard da očistim sa dd komandom, sad je ok. Celu noć sam čistio, prepisao nule i sad sam ponovo instalirao. Dug proces ali meni jedini poznat :smiley:

Nisi morao, koliko vidim sa slika… tebi je linux bio nedirnut na sda1, pa i ako sistem nije hteo da se podigne kako treba, iz live je moglo drugačije da se uradi/oporavi. No, sad je gotovo…tek malopre sam pročitao poruku.

To je što je. I onako nisam noćas mogao da spavam :smiley: