Kako da instalirate Mint sa USB!?

Sad ja ne znam da li je to samo u ovoj distribuciji ili generalno (mislim na distribucije bazirane debian sistemu)?

Slažem se. Nema veze sa sistemom, znači nije ni do Debian-a, ni do Debian like systema, već do programa samog.

ja sam vecinu distri snimao na usb sa gnome disk i nijednom nije zakazalo

Ja od prvog dana koristim YUMI:
http://www.pendrivel…ot-usb-creator/
Prvi Mint preko njega nabacio na flash, i ne menjam ga otad. Program kreira boot loader na flash-u ( rekao bih da je GRUB u pitanju ), i nakon toga samo se dodaju ISO fajlovi, dokle god ima mesta. Pri boot-u meni je graficki, lep i pregledan. Podrzava sve vece distribucije, Windoze i razne alate ( GParted, Hiren’s boot itd. ). Flash ostaje u FAT32 formatu, i potpuno je upotrebljivo svo mesto koje ostaje prazno, a ISO-i se mogu brisati kad ponestane mesta, iz samog programa, opcijom Remove an installed item.

Odlicno funkcionise, preko Wine-a, sem sto se prvo mora dodati drajv za flash sa direktorijumom gde je mount-ovan. U mom slucaju je /media/MULTIBOOT, pa sam u Configure Wine, pod Drives dodao nov ( ja sam stavio X: ), i kao path uneo /media/MULTIBOOT. Nakon startovanja, oznacim opciju Show all drives, i sa liste X: i to je sve.
Nikada nisam imao problema, a pokretao sam dosta toga, sve verzije Minta-a, Slax, Slitaz, Puppy, Debian, Ubuntu, XP SP2… . http://www.mint-srbija.com/forum/public/style_emoticons/default/19.gif

:snoozer_likelinux_man:

^^ Testirao ISO sa dodatim SATA drajverima, trebalo mi zbog posla, prokletinja sto sam imao na disku bacala BSOD pri pokusaju instalacije na SATA HDD… :15: Daleko bilo da je za mene, sreca pa sam raskrstio sa njim odavno… :wink: :connie_09:

Narode, mislim da je OVO prilično dobro rešenje, kada sam ja sa mojim skromnim “veštinama” , očas posla napravio flešku sa 5 Mint instalacija, ond će to većina moći bez ikakvih problema. Ono, jeste da nije baš vizuelno lepo, ali radi radnju.

^ To je nekako “peske”. Do sada pomenuti programi rade isto samo nekako lakse za krajnjeg korisnika.

Ovih dana cu probati ovo tvoje, ne deluje tako strasno… Nadam se da cu se snaci, ako ne kukacu ovde :smiley:

@Jo
Odlucih da se igram i napravim multi boot usb. Odradio sam sve. Zanima me hocu da dodam Mint 14. Tamo stoji onaj link za 10 i kaze:

Type wget ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/stable/10/linuxmint-10-gnome-cd-i386.iso -O linuxmint10.iso
Or rename your existing ISO linuxmint10.iso and copy it to the USB device

Sad ja mogu da upisem u terminal sledece:

wget -O linuxmint10.iso

I samo prekopiram iso na flesh?

Provalio sam da postoji “vidljivi” folder i grub fail. I njegovim editovanjem se pokrecu druge distribucije

zašto ne probaš ovo

evo boljeg linka za multisystem