kako da omogucim da firewall ne blokira neku aplikaciju

imam problem kao sto i sam naslov kaze a konkretno je u pitanju garena i kada krenem da start game on kaze da mi ili antivirus ili firewall blokiraju start a posto antivirus nemam na Linuxu Mint 13(cinnamon) znaci da je u pitanju ovo drugo…
ima li neko neki predlog :slight_smile:

Ja totalno iskljucim firewall i nekim distroima, obicno stavljaju ufw tj. gui verijanta gufw. Neki od autora garaznih linuxa imaju obicaj da sve zivo zabrane.
Ako hoces da iskljucis firewall kucaj:

sudo ufw disable

restart masine
Firewall se bazira na setovanju Iptables.

nez sto ali i dalje kaze da firewall blokira aplikaciju -.- znaci kakav sljam… :slight_smile:
ne moze da mi radi garenaplus beta pa cekam alfu a stara je na 11 radila a sad nece. znaci koma :@ ko ce izdrzati jos mesec dana do alfa vezije :slight_smile:

To moze da ti blokira i sam ruter ako mu je ukljucen firewall (pod uslovom da ga ima). A u Mintu ufw je defaultno iskljucen.

Koliko vidim to je win igrica, zar ti nije bilo lakse da ostavis win i da se u njemu igras. Kako teras tu igru kroz wine ili virtuelnu masinu u kojoj je windows.

eheh druze ostavio sam ja paralelno win i LINUX ali nesto mi u dusi mira neda pa moram po svaku cenu d aigram na linuxu :slight_smile: ,cudo sam ja…
tako sam njako da izvinete na izrazu za warcraft i cs1.6 pa sad rade ko bombona . :slight_smile: a radila je i garena ali sada nesto zeza :slight_smile: